Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kecskeméti Református Gimnáziu...

Kecskeméti Református Gimnázium és Kollégium (átjelentkezés)?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban az lenne,hogyha már 9.-es vagyok, és egy németnyelvű gimnáziumba járok, de mindenki (főleg a 12.-esek) azt mondja, hogy semmivel sem jobb mint egy normál gimi és csak több a stressz és már én is kezdem érezni ezt, meg még a rossz tanárokat is megkaptuk és részben ezek miatt át szeretnék jelentkezni a Kecskeméti Református Gimibe és Koliba. Azt hallottam, hogy a felvételhez 4,7-es átlag kell. De ehhez a 8. évvégit vagy a 9.es évvégit nézik, ha a 10.-et szeretném ott kezdeni? Mert 8.-ban kb 4,9-es volt az átlagom, de most félévkor 3,89 lett. :(

Emellett még azt is szeretném megkérdezni, hogy milyen faktok/szakok vannak? Van e sima gimi is ott? Vélemények a különféle faktokról? Milyenek a tanárok, a koli?



2018. márc. 8. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az átjelentkezés részéről nem tudok nyilatkozni, mivel én ott kezdtem és végeztem is. Van biosz(-kémia) szak, matek-infó szak, illetve van egy osztály ahol emelt óraszámban tanulnak angolt és németet, habár pont a mi évfolyamunkban német nem volt, de előttünk és utánunk is indítottak. Általános szak is van, nálunk ők szét voltak szórva az osztályokban, nem volt külön osztályuk. (Most csak a 4 évfolyamos részről írok, én is oda jártam, de ahogy elnézem te is azt célzod meg :)

Innentől egy erős szubjektív vélemény jön. :)

Én biosz szakra jártam. Ha tanulni szeretnél, érdekel a biosz (és NEM csak az ember) akkor nagyon tudom ajánlani, habár ez lehet neked pont nem érdekes.:) Egyébként az egész iskolára igaz, hogy ha tanulni akarsz, akkor azt itt megteheted. Adnak fel tanulnivalót, és bevasalják keményen rajtad. Az ötödik tantárgyam biosz volt, nyilván, abból emelt érettségiztem; németből pedig 11. osztályban előrehozottaztam, igaz jártam magán tanárhoz (mondjuk inkább a nyelvvizsga miatt) de a rendes iskolai tanárnő is leült velünk, megbeszéltünk egy időpontot, és idejét nem kímélve gyakoroltunk meg készültünk- tényleg nagyon hálás vagyok neki. A biosz tanárnő felé is örök hálaadással tartozom, olyan szinten felkészített, hogy az hogy nem 100% lett a bioszom, csak magamnak köszönhetem. Összességében a többi tanárról se tudnék rosszat mondani, persze mindenhol van olyan, hogy ha megkapod akkor vakarhatod fejedet, de összességében én szerettem nagyon őket- igaz, a legjobbakat kaptam meg. Habár ismétlem önmagamat, de tényleg fontos, hogy akarj tanulni, különben felesleges odamenni. Én összességében az iskolát nagyon megszerettem, tényleg csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni.

De nem így a koliról. 4 éven keresztül ott kellett laknom. És ne érts félre, nem a körülményekkel volt baj, mert egy szobában 3-4-en laktunk (asszem 2 szoba van ahol 6 ágy van), és minden szobához van fürdő. Inkább a mérhetetlen demagógia, és képmutatás. Ami/aki nem illik bele a képbe, egyből repül. Ismertem olyan koleszost, akit azért rúgtak ki az utolsó két hétre, mert nem akart részt venni a kolis ballagáson. Repült. Másik srác, a hétvégén nem haza ment, hanem a barátnőjéhez (meg kell jegyezni a szülők mindkét oldalról tudtak róla) de a koli udomására jutott valahogy, megfenyegették hogy repül. Én a helyedben a kolit nagyon messziről elkerülném- ugyanakkor ha 30 km-nél távolabb laksz, akkor köteleznek rá hogy bent lakj, és ezt (is)nagyon szigorúan veszik.

All in all, én a sulit nagyon nagyon szerettem, a kolit pont annyira utáltam (nem mondom hogy nem volt hasznos egy két szempontból, de akkor is). Ha tanulni akarsz, jó választás. :)

PS: Fontos megjegyezni, hogy REFORMÁTUS iskoláról beszélünk, tehát ha ez egy picit is zavar, akkor inkább mást. Értsd minden kedden nulladik órában áhitat, ahol kötelező megjelenni, heti két óra hittan, amire ugyan úgy kell tanulni (dolgozat, tz, etc.), tanítás előtt és után is ima.

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van írd le, vissza jövök és ha tudom megválaszolom. ;)

2018. márc. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél! A református részről tudnál még esetleg mondani pár szót? Nem a tanulással van a bajom, csak azt szeretném megtudni, hogy pl ez hogx hat ki a szabályokra? Mondjuk, hogy milyen tiltások vannak? (Körömfestés, hajfestés, géllakk, térd felett érő szoknya, stb) Nem mintha ezek nem lehetnének elkerülhetőek, csak azért mégis jó lenne tudni. Meg még a szigorról is szeretnék érdeklődni.
2018. márc. 16. 02:25
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Plusz még a koliról is annyit, hogy mennyire veszik durván ezeket a keresztény esemenyeket? (értem ezalatt pl a vasárnapi áhitatot, csütörtöki bibliakört) Mert mivel én (bár keresztény vagyok, de) nem vagyok istenhívő és soha nem is voltam, de ennek ellenére az általános iskolánkban is voltak (hétfői) áhitatok meg hittanórák amikre ugyanúgy tanulni kellett mint mondjuk bioszra, meg most is irodalomból a Bibliát vesszük. Szóval, bár sosem szerettem, ezzel sosem volt különösebb gondom. A lényeg itt mégis az lenne, hogy például csütörtökön 45 percet elvesznek a tanulási időből a Bibliaórával stb. Nem voltak ez a sok ilyesfajta elfoglaltság kicsit már sok? Mit gondoltok/gondoltatok ezekről? Megterhelő ezek mellett tanulni?
2018. márc. 24. 00:24
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Heti 2 órarendben lévő hittan, plusz minden kedd reggel 0. órában, tehát 7,15-től áhítat, utána az egész iskolában osztályfőnöki óra, legalábbis ez még így volt mikor oda jártam. Szerintem nem vett el a tanulásból időt ( én legalábbis soha nem akartam reggel tanulni :D). Az tény és való, hogy hittanra is kell tanulni, amire ugyan úgy jegyet kapsz. Nekem szerencsém volt, mert egy nagyon jó hittan tanárt kaptam, aki lelkész volt, és pl 12.-ben amikor etikát tanultunk, el lehetett mondani a véleményedet, amire reflektált, szóval nem egy ilyen nagyon szigorú poroszos tanár diák viszony volt, persze azért a határok szigorú tisztelete mellett.

Ami az öltözködést illeti, elvileg nem lehetne kirívóan öltözködni, és körmöt se nagyon festeni. Gyakorlatilag (a saját tapasztalataim alapján) ezeket jobbára 9-10.-ben tartatták be, pl volt h leszedették a körömlakkot (nem rólam, én nem festem a körmöm, meg am srac vagyok). Viszont 11-12.-ben már elnézőbbek voltak (viszont akkor se volt nagyon senkinek 10 centis műkörme).

All in all, ha nem megy a tanulás, az nem a hitéleti dolgok miatt van, és igen botor dolog arra fogni. Ami pedig az öltözködést, és ezzel kapcsolatos dolgokat illeti, oda is a XXI. század emberei járnak (értsd pozitívan, normális keretek között:D)

Am ha átmész, írd meg léci, érdekel, meg ha később eszedbe jut a saját tapasztalataidat is :)

PS. ezek szigorúan a sulira vonatkoznak, a koli az már igencsak más tészta... :D

2018. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok :D, csak a második kommented felett elsiklottam.

Szóval a koliban több dolog elveszi az időt a tanulástól. Ami a hitéleti dolgokat illeti a koliban, van egy áhitat vasárnap este a szilencium után ( félévente 2-szer lehet visszamenni hétfő reggel, am vasárnap este 7 órára be kell érni), ez egyébként még nem venne el sok időt, meg nincs olyan rossz időpontban a tanulást illetően.

Igen csütörtökön esténként van bibliaóra, vagy áhítat- ez váltakozik, egyik héten ez, másikon az. Ez is kötelező (igazából a koliban nagyon kevés az olyan dolog ami lehetőségként van a diákok elé tárva, vagy kötelező, vagy kötelezően ajánlott :D), ez a bibliaóra is egyébként szilenciumok meg vacsi után van, ami amúgy sem az a nagyon tanulós idő. Én spec. am azt szerettem (igaz én hiszek Istenben, de a szobatársam az ilyenekkel kapcsolatban inkább volt szkeptikus, de ahogy láttam ő is szerette, persze sokaknak volt rohadt unalmas), mert itt is olyan témákról beszélgettünk, ami érdekes lehetett, pl aktuális dolgok mint migráció, vagy olyan parázs téma mint homoszexualitás, vagy a romák helyzete, és ezeket a témákat megvizsgáltuk a Biblia szemszögéből, az mit mond róla, és ha "a csillagok úgy álltak" vagy igazából fogalmam sincs :D de akkor vita is kialakulhatott (vita ugye nem egyenlő veszekedés :D). Persze ez azért nagyon függ attól is hogy ki a bibliakör vezetőd, az hogy gondolkodik, ez neki egy teher vagy szívesen csinálja. Bibliakör vezető am nem feltétlen lelkész vagy tanár, nevelő, hanem lehet diák is.

Ami nekem vitte az időmet a koliban, az az ilyen választható programok voltak. Mondanom se kell, valamit v valamiket kellett választani. Ez lehetett filmklub, valamilyen sport tevékenység (amit viszont lekönyvelhetsz kötelező tesiként), színház, etc. ha olyat választasz amit nem rendeznek meg olyan sűrűn, akkor 2-t kell választanod. Nálam nem tudom hogy hogyan, de mindig akkor írtam töriből bioszból, vagy valami hasonlóan fajsúlyos tantárgyból TZ-t, mikor előtte nap filmklub volt, ami meg ugye kötelező volt. (a mindennapos fenyegetés egyébként a kimenő megvonás volt :DD)

Nem tudom, hogy válaszoltam minden kérdésedre, de tedd fel nyugodtan, valamikor biztos válaszolok rá.

PS. Majd' elfelejtettem, ez a sulihoz kapcsolódik, minden nagy egyházi ünnepen el kell menni a lakóhelyed vagy kecskeméti és felekezeted szerinti istentiszteletre (reformáció, karácsony, húsvét, pünkösd), adnak egy papírt, és alá kell íratnod a lelkésszel/pappal/rabbival hogy ott voltál. Persze pl reformációt nem ünneplik a katolikusok, a karácsonyt a zsidó, de attól függetlenül ha a refibe jársz, és zsidó vallású vagy, ugyan úgy el kell menned istentiszteletre mint a református osztálytáraidnak- hisz református gimnáziumba jársz.

2018. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes válaszodat! <3 Ami az iskolát illeti, lehet, hogy mást választok, hiszen nem vagyok hívő, és lehet, sőt valószínű, hogy az szétunnám magamat ott. De minden kérdésemre választ kaptam, és így már könnyebb a döntés.
2018. ápr. 22. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segíthettem a döntés meghozatalában. :)
2018. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!