Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy gazdaságinfo...

Gépészmérnök vagy gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam, mindkettő érdekel, de nem tudok választani. A gazdaságinformatikusival hamarabb tudnék sok pénzt keresni, ha másoknak segítek pl: weblapot csinálni. Viszont a gépészmérnöki pedig érdekesebb szerintem.

Szerintetek melyik éri meg? Melyikre lesz nagyobb kereslet?

Légyszi segítsetek.



2018. máj. 12. 12:25
 1/2 Vodafonelive ***** válasza:

Nem mindenhol, de van olyan iskola, ahol a gépészmérnökök tanulnak egy kicsi programozást is. (nálunk pl. nem volt)

Szerintem a gépészt érdemesebb megcsinálni, mert azzal utána könnyebben elhelyezkedsz informatikus ként is, mivel itt az oldalon is azt írják, hogy csak gyakorlatot kell villantani, de egy diploma meg belépő az interjúra.

Ha a gazdaságinformatikust választanád akkor gépészmérnöki munkára biztos, hogy nem fognak felvenni és nem azok közé a szakmák közé tartozik amelyet otthon gyakorolva meg lehet tanulni, mint egy programozást.

A mérnöki diploma 60 év múlva is jól fog csengeni, főleg a gépész (tök mindegy melyik szakiránya).

2018. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"tudnék sok pénzt keresni, ha másoknak segítek pl: weblapot csinálni"


Segítséggel nem fogsz pénzt keresni.

A weblap készítésnek és a gépészmérnökségnek nem tudom hol van a közös metszete, hogyan lehet mindkét irány felé érdeklődni. Ha programozni szeretsz az más, mert egy jól programozni tudó gépészmérnök aranyat ér.

2018. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!