Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogot szeretnék tanulni az...

Jogot szeretnék tanulni az egyetemen. Milyen állást tudnék találni a diplomám megszerzése után?

Figyelt kérdés
(Az ügyvéden kívül)

2018. máj. 14. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
meki, burger king pultos-annyi jogász van már hogy a felének sincs munka. Amúgy elvileg lehetsz írnok a bíróságon, jogi tanácsadó nagyobb cégeknél stb. De minimális esély van rá
2018. máj. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek:

Aki olyat ír, hogy jogászként, ügyvédként nem talál munkát az csak simán lusta. Esetleg nem akar áldozatokat hozni a sikerességéért. Az nem elég, hogy a kis faludban(Pesten) körbekérdeztél, hogy "Halló, hun van munka?".


Az ügyvédet vidéken úgy keresik, mint az alaszkaiak az aranyat.

2018. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nettó hülyeségeket írt az első. Munka van, csak akarni kell. Azt meg nekem ne mondja senki, hogy egy jogász diplomával nem lehet sehol elhelyezkedni. Azért 5 év tanulással nehogy már ez várjon ránk.Mind a versenyszféra, mind az állami tárt karokkal vár.

Mindenki a saját sorsa kovácsa.

2018. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Diplomával kb bármit dolgozhatsz. Szakmán belül meg már csak tudod te magad is, hogy mik a lehetőségek...
2018. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm jogász. A diplomaosztója után 2 héttel már volt munkája. Természetesen egy nagy városban több a lehetőség. A jelenlegi a harmadik munkahelye, jobban keres. Kérvényeket ír stb. Vidéken, kis városban ahol én is élek is van rá kereslet, persze jóval kisebb és itt tapasztalatom szerint jobban számít a protekció. Szerintem jó lehetőségeket kínál, mindig neves szakma lesz, csak úgy, mint az orvos.
2018. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első valóban eléggé hülyeséget írt...Nekem barátom végzett tavaly jogot, diplomaosztó után simán talált rövid időn belül munkát. Ha valaki akar, talál munkát, meg egyébként is ez pont egy olyan szakma, amihez kell idő míg az ember a gyakorlatot valóban elsajátítja, rutint szerez illetve karriert fut be, minden elhatározottság, talpraesettség és kitartás kérdése :)
2018. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!