Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika+spanyol minor...

Anglisztika+spanyol minor vagy arab+anglisztika minor?

Figyelt kérdés
Az angol adott, azt biztosan szeretném. Ugyanakkor azt már nem tudom eldönteni, hogy spanyolt vagy arabot válasszak mellé, mert igazából mindegyik tetszik (+a kultúra, történelem, irodalom stb. ugyanúgy érdekel). Azon is gondolkozom, hogy az arabot választom és egy nyelviskolában tanulok spanyolul, mert arra azért több lehetőség van és azt hallottam, hogy nem olyan nehéz nyelv. Ti mit gondoltok? Melyiket választanátok?
2018. máj. 15. 17:19
 1/6 foxkids66 ***** válasza:
100%

A spanyolhoz mindenképp kell előképzettség, akkor is, ha csak minorként fogod megjelölni (legalább egy középszintű nyelvtudás, de inkább kicsit magasabb szintű). Belinkelek neked egy gyakoris kérdést erre vonatkozóan, ott elég hasznosak a válaszok: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


Szóval ha mindenképp a spanyolt szeretnéd, de még nem vagy a középiskola végén, akkor szerintem érdemes elég erősen ráfeküdni a nyelvtanulásra (most még van időd, ne az érettségi évében kezdd el)! Az arab nagyon izgalmas, ahhoz nyelvi előképzettség sem kell. De érdemes megnézni, hogy ahhoz a szakhoz, amit majd főszaknak választasz, milyen érettségi követelmények szükségesek! Anglisztikához mindenképp kell egy emelt angol érettségi. (Én egyébként pont anglisztikára megyek - már ha felvesznek :D -, és majd lengyel minort szeretnék mellé választani.)


Remélem, tudtam neked segíteni! Sok sikert kívánok a továbbiakban! :)

2018. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már egyetemista vagyok, csak szakot szeretnék váltani, szóval a felvételivel és ilyesmikkel már tisztában vagyok. Az érettségim is rendben van. Azt tudom, hogy az anglisztikához kell emelt angol, minorként is kell hozzá előzetes nyelvtudás, az arabhoz pedig nem. A spanyolról pedig én azt tudom, hogy főszakhoz kell a spanyol érettségi, viszont minorhoz nem minden esetben. Az ELTE kér, azt már néztem, viszont a PTE elviekben nem, legalábbis én azt olvastam...
2018. máj. 22. 16:30
 3/6 foxkids66 ***** válasza:
100%
Jaj, nem tudtam, hogy egyetemista vagy, az ottani viszonyokkal - főleg a szakváltással - kapcsolatban nem vagyok tisztában. :( De olvastam azt is, hogy minornál mindenképp felmérik a nyelvtudást (így gondolom a spanyolnál is). Szóval ha van időd tanulni a nyelvet, akkor hajrá! Bár szerintem az arab annyira izgalmas, én azt választanám. :-)
2018. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Ugyanúgy felvételizek mint bárki más. Még elfogadtatni sem tudok semmit, mert teljesen más szakra jártam, szóval minden ugyanúgy fog működni, mintha 12.-es lennék és elsőre csinálnám. Szóval csak azért írtam, hogy már jártam egyetemre és tisztában vagyok a felvételivel, hogy ha valaki esetleg még szeretne hozzászólni, akkor ez egyértelmű legyen, mert inkább arra lennék kíváncsi, hogy ki melyik nyelvet választaná. Szóval jót írtál:)


Az angolt nagyon szeretem, úgyhogy az anglisztika főszakként vagy minorként tuti meglesz és mellé szeretnék még egyet... Az arab engem is nagyon vonz, szerintem is nagyon izgi :) és érdekes, valamint a hangzása is gyönyörű, az írásról nem is beszélve... Ugyanakkor a spanyol is nagyon tetszik, de talán amiatt is hajlok picit az arab felé, mert spanyol tanárt/tanfolyamot azért könnyebben találok, mint mondjuk arabot, ha majd mindkét nyelvet szeretném megtanulni.

2018. máj. 24. 00:05
 5/6 foxkids66 ***** válasza:
100%
Szerintem bármelyik választással jól döntesz, sok sikert hozzá, nagyon szurkolok! :-)
2018. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül? :)
2018. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!