Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha autodidakta módon szeretnék...

Ha autodidakta módon szeretnék megtanulni egy tantárgyat (pl. : fizika) mert nincs pénzem magántanárra, és nincsenek meg a korábbi tankkönyvek, akkor milyen lehetőséget ajánlotok?

Figyelt kérdés

Suli kiesik, mert pont azért szeretném most elkezdeni a tanulást, hogy ne zavarjon be más tantárgy.

A 'sulinet' honlapján ezt találtam: [link]

szerintetek ha ez a honlap alapján megtanulom a - teszem azt - a fizikát, akkor le tudok érettségizni?


2010. jún. 14. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó fizikakönyv, ami átveszi az egész négy évet kell, hogy legyen. Az a legjobb, anélkül kitudja, hogy ezek a netes oldalak milyenek...
2010. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Én is egyedül tanultam meg, itthon az érettségiket 85-90%-ra írtam meg úgy, hogy az iskolában egyáltalán nem tanultam.


Magántanár tényleg nem kell, pénzkidobás, de egy jó könyv szerintem muszáj, vagyis inkább 3, mert annyi tanévbe sűrítették az anyagot.


Próbáld meg könyvtárban megkeresni, vagy kölcsönkérni valakitől a könyveket ha nem tudjátok megvenni.

2010. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. gondolom nem az olyan tankönyvekre gondoltok, amiket mi is használunk a suliban, mert általában a magyar iskolákra igaz, hogy próbálnak spórolni a könyvel, így a gyerekeknek kevesebb pénzt kell arra kidobni, így többet tudnak elvenni ők... szóval ha tudnátok mondani könyvcímet/kiadót, annak nagyon örülnék :)
2010. jún. 14. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Az előző vagyok, én ebből a sorozatból készültem: Nemzeti tankönyvkiadó, ifj. Zátonyi Sándor. 1500 Ft darabja, kb. mindegyik sorozat ennyi, úgyhogy nem lehet olcsóbban megúszni :-(


A 3 könyv így 4500 Ft, de ez csak az elmélet. Kell még mellé feladatgyűjtemény, van egy olyan, hogy Dér-Radnai-Sóós, azt le lehet tölteni az internetről, és megoldás is benne van levezetve.

2010. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 czibles ***** válasza:
48%

nekünk mozaikos fizika TK volt (bár mi nem használtuk, jó lesz hugomnak hátha ők legalább kinyitják).


bemész egy nagyobb könyvtárba onnan ki tudod venni, de 5-6ezernél nem hiszem, hogy több lenne a 4év tankönyvje.

(esetleg megnézheted még vaterán is)

2010. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:S köszi a válaszokat
2010. jún. 14. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!