Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra menjek? Villamos...

Melyik szakra menjek? Villamosménök, mérnök informatikus, mechatronika?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy néz ki mindhárom szakra lenne elég pontom és mindhárom meg is van jelölve, sorrendet pedig még tudok változtatni.


Az a helyzet, hogy több minden érdekel. Pl érdekel a programozás, mesterséges intelligencia, tehát a kicsit elméletibb infó. Ugyanakkor érdekel ezeknek fizikai megvalósítása is, áramkörök, elektronika szintén érdekel. Érdeklne robotokat irányítani, robotokat, érdekelne önvezető járművek fejlesztése is. Amit mondtak és amiket olvastam kissé összezavartak. Úgy tudom hogy pl programozás terén elég nagy átfedés van a villamosmérnök és a mérnökinfo között, persze egy szintig, de simán lehet hogy programozói munkát fogok végezni villamosmérnökként. De amikor megemlítem a robotot általában mindenki a mechatronikát mondja, de magának a BME "Mit csinál egy villamosmérnök" is fel van sorolva a robottechnika, az önvezető autó.

Nem is tudom mi legyen. A VIK-re úgy általánosságban, több osztálytársam megy jóval. Mechatronikára egy osztálytársam megy még aki hív is engem, hogy menjek én is, mert a Kármánban lehetnénk egy szobában (ott úgy tudom hogy 2 fős szobák vannak).

Van aki azt mondja nagyon nem is tudok túl rosszat választani az átfedés miatt, meg hogy a műszaki szemlélet lesz a fontos.

Én saját fejjel úgy gondolom, hogy programozni jó lenne tudni mindenképpen, amit peidg lehet mechatronikán nem vesznek annyira komolyan. Illetve a Schönherz mint kollégium szimpatikusabbnak tűnik a Kármánnál.


bármilyen gondolatot meghallagatok nagy örömmel!


köszönöm előre is

üdv!



2018. máj. 23. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A jövőt tekintve én elsősorban a mechatronikát javaslom.
2018. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg ki tudnád fejteni?
2018. máj. 23. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
A robot technológia miatt elsősorban. A következő 10-20 évre ugrásszerű fejlődést jósolnak. És a mechatronika elsősorban erről szól, emellett tartalmaz annyi villamosmérnöki és gépészmérnöki ismeretet is, amit a technológia megkíván.
2018. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És egy villamosmérnök vagy mérnökinformatikus nem tud dolgozni ilyen területen? Vagy akkor miért reklámozzák úgy a villamosmérnököt, hogy ott van a robotika, meg az önvezető autó meg ilyesmik?

Erre gondolok:

[link]

2018. máj. 23. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De, persze hogy tud, de az a robotikának csak egyetlen szelete.

Szerintem a mechatronika az, amivel előtted a jövő, de tény, a villamosmérnök is piacképes.

A mérnökinformatikus meg pont az a kategória, amit rengetegen tanulnak, még sincs elég szakember, mert az oktatás milyensége miatt kevés a valóban hozzáértő szakember! Szóval az is piacképes, ha értesz hozzá!

Inkább az alapján válassz, mi érdekel jobban! Azt szívesebben tanulja az ember...

2018. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le magad elé és csukd be a szemed.

Az a feladatod hogy építs egy robotot, ami biciklizik.


Képzeld el, hogy ezt neked kell megoldani. Ülj le, és gondold végig, hogy állnál neki?

- a finommechanikán és azon kezdesz agyalni, hogy lesz minél optimálisabb a hajtás, hogy fog az egész normálisan összedolgozni -> mechatronika

- azon kezdesz gondolkozni, hogy milyen anyagokat használj, mekkorára méretezd az egyes mechanikus részeket, hogy minden kibírja -> gépészmérnök

- az jut eszedbe, hogy vajon mekkora mikrokontroller kell a robotnak, mi vezérli majd a motorokat, hogy oldod meg a vezetékezést, áramellátást -> villamosmérnök

- magától értetődő számodra, hogy először egy szimulátort írsz/ használsz majd a gépeden, hogy ott teszteld a terveket -> mérnök informatikus

- azonnal eszedbe jutnak algoritmusok a pályatervezésről, zárt hurkokról, állapotteres szabályzókról, és már a pszeudokód és a szoftver váza kezd a fejedbe jönni -> programtervező informatikus, algoritmusfejlesztő stb.


Remélem tudtam segíteni.

2018. máj. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!