Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészetet tanulok, de Pénzügy...

Gépészetet tanulok, de Pénzügy és Számlavitelt szeretnék tanulni egyetemen, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Szóval elég húzós szituációban vagyok mivel még 14 éves koromban neki indultam egy Szakgimnáziumnak ahol gépészetet kell tanulni mert akkoriban még "tetszett". De sajnos rá kellet hogy jöjjek hogy ez nagyon nem tetszik és ez csak sajnos 11. év végére sikerült szóval már csak egy év maradt ebben az iskolában.


A szakgimnáziumban a szabadon választott érettségi automatikusan a szakmai tantárgy érettségije lesz. Szóval ezzel kapcsolatban merül fel a kérdés hogy ez a pont bele számít-e egy Pénzügyi felvételibe? vagy nem? és ha nem akkor mi van?



2018. máj. 24. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Minek ezt egyetemen? OKJ-n ugyanazt a tudás szerzed meg. Otthon is lehet tanulni és csak vizsgára kell menni. Aztán miközbe dolgozol és esetleg mélyebben mész bele jelentkezel egyetemre.. És már OKJ-val nyelvvizsgával felvesznek simán bárhova.
2018. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszre nem ami beleszámíthat neked az a matek, nyelv, töri. Amugy én helyedben tanulnám azt, pszen vagyok és arra gondolok mindig, hogy mérnöknek vagy infosnak kellett volna menni.
2018. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy tudsz jelentkezni egyetemre (amivel szerintem ezerszer többre mész, mint egy OKJ-vel), mint bármelyik gimnazista, hiszen neked is lesz egy érettségid és rád is ugyanazok a pontszámítási módszerek és feltételek vonatkoznak.


Itt el tudod olvasni, hogy hogyan számítják a pontjaidat (plusz egyéb információkat is találsz): [link]



Pénzügy számvitel alapszakra a következő tárgyakat számíthatják be felvételikor (ezek közül legalább kettővel kell rendelkezned): gazdasági ismeretek vagy matematika vagy történelem vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy vagy egy idegen nyelv vagy szakmai előkészítő tárgy. Na most ezek közül tuti, hogy tanultál pl. nyelvet, matekot, törit és ezekből kötelező is érettségit tenni, tehát semmi akadálya nincsen a jelentkezésnek. A szakmai tárgyból tett érettségit pedig csak akkor nézik, ha az első pontszámítási módszer alapján számolják a pontjaidat (automatikusan azt a módszert választják, amely számodra kedvezőbb), ugyanis ott a tanulmányi pontok egy részét az érettségi bizonyítványban szereplő eredmények átlaga teszi ki. Ha megnyitod és elolvasod, átnézed a linken található felvételi tájékoztatót, akkor már számodra is minden világos lesz :)

2018. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg neked #3!


Igen, törit, matekot és angolt ugyan úgy tanulunk! És angolból emelt érettségit fogok tenni

2018. máj. 24. 22:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3. Ugynazat irta le hosszan, mint amit én egy mondatban de mind1. Pszhez egyébként nem ártana matekból emeltezni angol helyett vagy angol mellett mondjuk mert az összes tárgyad matekos lesz.
2018. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Ezerszer többre mehet vele, de minek? OKJ-n ugyanazt tanulod meg. Ugyanazt dolgozhatod. Amúgy tucatszak. Ha nincsennek kapcsolatok semmire se mész vele.
2018. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na aztán a pénzügyön nincs olyan matek, mint egy mérnökin. Felesleges az emelt. Igazából csak tudni kell az egész elméleti hátteret, utána a számolás már lófing. Egy mérnökin meg nem elég az elméleti háttér. Adhatok pár digitális jelfeldolgozás példát, szerintem nem sokra mennétek az emelt matekkal. ^^
2018. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Akkor neked emelt emelt emelt matekod van kedves mernök? Azért az okj nem ér többet csomo helyre alapbol diploma a beugró.
2018. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!