Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen előnyei vannak az esti...

Milyen előnyei vannak az esti érettséginek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy miben könnyebb mint a nappalisoknak?

Érettségizés közben segítenek?

Van olyan aki most érettségizett estin?

Volt aki megbukott?

Ha keveset beszélek akkor tuti megbukok?

Nem vagyok bőbeszédű.


2018. máj. 27. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

"Arra gondolok hogy miben könnyebb mint a nappalisoknak?"


Abban, hogy nem hetente 5x kell bejárni.


"Érettségizés közben segítenek?"


Nem! Azt ezek szerint nem tudod, hogy az estisek a nappalisokkal egy időben érettségiznek, ugyanott, ugyanazt az anyagot írják meg.

A felügyelő tanárok pedig a nappali tagozatról vannak odarendelve a te termedbe. Tehát segítség nincs.


"Volt aki megbukott?"


Én ismertem olyat.

2018. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs különbség az érettségiben, ugyanazt, ugyanakkor írják meg az esti tagozatra járók, ugyanazokkal a szabályokkal.


Annyi előnye van, hogy csak heti 2-szer kell bejárni (ha nálatok is így van), kevesebb dolgozatot íratnak és tényleg csak azt adják le, ami kell a sikeres érettségihez. Házi feladatot van aki ad, de nem veszik annyira komolyan, mert általában olyanok szoktak estire járni, akik dolgoznak mellette és nem biztos, hogy van idejük a tanulás mellett még a házikat is megcsinálni.


Hátránya az előnyeiből adódnak: Emelt szintű érettségis anyagot magadnak kell megtanulni, a tanár max. annyit tud segíteni benne, hogy küld neked anyagokat hozzá, mert egyébként nem fér bele a heti 2x napba. A tudásod sem lesz annyira elmélyült, mint rendes nappalira járva, de személy szerint egyébként ez nem feltétlenül hátrány, mert nappalin sok olyan extra anyagot is leadnak, amire utána az életben nem lesz szükséged. Mivel kevesebb dolgozatot írtok, ezért könnyebb lerontani is az átlagodat.

2018. máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja még valami: Informatika, biológia, földrajz és kémia 1 évben van csak, szóval ott tényleg csak egy nagyon minimális anyagot adnak le. Ha tovább akarsz tanulni és ezek valamelyike kell a felvételihez, akkor külön kell kérned anyagot a tanártól vagy magántanárhoz elmenni. Ha jól emlékszem fizika egyáltalán nincs is, azt teljesen magadtól kell megtanulnod, ami megint csak egy nagy hátrány lehet, ha műszaki irányon akarsz továbbtanulni.
2018. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Előny a heti 2 nap oktatás:

Hátrány: Ha tovább akarsz tanulni az a tudás amit ott adnak 0, vagy az érettségire pont elég:)


Érettségit meg ugyan azt írja mindenki.

Szóbelin pedig nappalin is segít a tanár ha az elejébe bele tudsz makogni.

2018. máj. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én, mint estin érettségizett egy kicsit sértésnek veszem, hogy szerinted "0" a tudás amit ott adnak. Én inkább úgy mondanám, hogy a középszinthez elegendő tudást megadják, csak felesleges körítés nélkül. A különbség az, hogy nappalin sz. gyakoroltatják az anyagokat és mellévesznek olyan témákat is, amik nem az érettségihez tartoznak, de egyetemen lehet majd némi előnyöd belőle. Estin viszont a gyakorlás rád marad, így egy kicsit nagyobb szorgalmadnak kell lenned. De az, hogy nulla tudást adnak át...
2018. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Estin érettségiző kolléga figyelmébe ajánlom figyelmesen átolvasni a szöveget, vagy jobban értelmezni.


,,Ha tovább akarsz tanulni az a tudás amit ott adnak 0, vagy az érettségire pont elég"


Mondom ezt úgy hogy van pár olyan szaktársam aki a top 3 középiskolából jött, és hidd el estin azoknak a feladatoknak a közelébe nem mennek amiket ők csinálnak, viszont továbbtanulás szempontjából mérhetetlenül nagy előny amit ők csináltak, mivel nem szórják ki őket a buktató tárgyakkal mint pl a matek vagy matek szóbeli:)

Estisek közül nem tudom hányan bírják könnyen felvenni az egyetemi ,,tempót" abból hogy otthon az érettségire felkészülgetnek, de gyanakszom azért ez nem a többség.


Amennyiben pökhendi volt a válaszom, sajnálom csak a véleményemet igyekeztem pontosan megfogalmazni :)

2018. máj. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!