Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimi előnyei? Megéri azt...

Gimi előnyei? Megéri azt választanom vagy jobban járnék egy szakmával?

Figyelt kérdés

Nyolcadik osztályos vagyok és lassan ideje lenne döntenem, milyen utat is választok, de kissé tanácstalan vagyok. Érdemes gimibe mennem vagy jobban járnék egy szakmával?

A válaszokat előre is köszönöm! xx


2017. szept. 7. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gimi után is szerezhetsz szakmát. Ha viszont jó tanuló vagy, gimi után mehetsz egyetemre. Egy szakgimi kisebb eséllyel készít fel arra.
2017. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szakközépbe csak akkor menj, ha tutira biztos, hogy azt szerernéd csinálni, és nem akarsz továbbtanulni.


gimibe csak akkor menj, ha ha minimum közepesen erős gimi, ahova a környék legjobbjai mennek.

2017. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ! :)
2017. szept. 7. 18:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gimnáziummal jobban jársz mert ott biztosan normálisan felkészítenek az érettségire és utána jelentkezhetsz egyetemre. Sokkal több lehetőség lesz előtted, ha érettségi után úgy döntesz, hogy te inkább egy szakmát szeretnél tanulni, még mindig lesz lehetőséged arra is. Ha most még nem tudod, hogy mi érdekel, miben vagy jó, mit szeretnél tanulni és majd dolgozni, akkor olyan szempontból is jó a gimi, hogy lesz még 4 éved eldönteni, átgondolni ezeket.
2017. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy gimnáziumba mentem leérettségiztem és csak utána kezdtem el szakmát tanulni. Szakközépbe tényleg csak akkor menj, ha tudod biztosan mi akarsz lenni, mert akkor szenvedéssel teli 3 vagy 4 éved lesz. Ha meg gimit választasz legalább csak az átlag tárgyakkal kell foglalkoznod, nem kell a szakmával még szenvedni, így meg nyilván könnyebb az érettségire is koncentrálni, aztán menet közbe tudsz agyalni rajta, hogy utána hova tovább. Ha leérettségiztél, akkor pedig 2 szakmát is tanulhatsz ingyen iskolarendszerben.
2017. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! ^^ Én is ezért hajlok a gimi felé, mert nem igazán van konkrét életpálya, amin elindulnék egyenlőre. Meg amúgy is, szerintem elég hülyeség, hogy elvárják, hogy ennyi idősen eldöntsük ezt. Persze vannak kivételek, akik tudják és egész életükben megmaradnak annál az elhatározásnál, de valljuk be ez elég ritka.

Mégegyszer köszönöm! :) Azt hiszem csak egy kis megerősítés kellet. :)

2017. szept. 7. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!