Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Francia kéttannyelvű gimi...

Francia kéttannyelvű gimi (DebreceniFMG) után hova tudnék továbbtanulni ahol használnám is a nyelvet?

Figyelt kérdés

Egyébként jómagam reálos ember vagyok, és régen orvosi vagy hasonló pályákon gondolkodtam. Csak kettanon ugye nem mennek annyira rá a bioszra meg a többi természeti tantárgyra.

Külföldi tanuláson is gondolkodtam. Igaz ez még messze van nekem mert most végzem a nulladik évemet.



2018. máj. 28. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mehetnél romanisztikára, ha szereted a franciát. Viszont írtad, hogy reálos beállítottságú vagy, szóval nem biztos, hogy neked való a bölcsészkedés, de ha gondolod olvass utána. Szerintem az élet bármely területén jól jöhet ha ismersz egy nyelvet. Én orvosisként 3 nyelven beszélek legalább középszinten (angolból felsőfokon, plusz a német és spanyol), a jövőben ha külföldi betegem lesz ez mindenképpen jól jöhet. Bár nem tervezek külföldön elhelyezkedni, még az is szóba jöhetne, mivel van nyelvtudás.
2018. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, figyelj. Még csak nulladikos vagy. :) Én most érettségiztem bioszból emelt szinten, egy angol kéttannyelvűben. Ez a suli nagyon töményen veri beléd a humánt (bocsánat a megfogalmazásért), töri, magyar, civ... rengeteg óránk volt, plusz ugye angol és a második id. nyelv. Matekra, bioszra, kémiára, stb-re nem sok óra jutott, mégis meglepően sokan jelentkeztek eddig és idén is orvosira, mérnökire, gazdaságira, a humán szakok vagy a tanári mellett. (Megjegyzem, mindenkit felvettek.) Sőt, voltak páran, akik a TF/TE-re mentek. Szó sincs arról, hogy nem kellett volna külön időt szánni a reál tárgyakra, a szorgalom elengedhetetlen, de ha egyébként akad arra felé normális reálos tanár, meg elég motiváció, akkor sima az orvosi is. Ismerek szakközepeseket is, akik gyógyszerészetire/orvosira mentek később tovább, pedig a kémiát kb hírből sem ismerték a suliban (csak minimál szinten). Szóval semmi sem lehetetlen, emiatt ne mondj le a terveidről/álmaidról.


Ha mégis a nyelvvel mennél tovább, akkor is csomó lehetőséged akad, természetesen. Francia viszonylag keresett, főleg EU-ban, egy jó angol kombóval akár tolmács is lehetnél az EU parlamentben (vagy bárhol máshol, egyébként nagyon jól keres, de sok felelősséggel is jár ez a munkakör). De akár itthon is, vagy fordító, nyelvtanár, ill. különböző cégeknél is el tudsz helyezkedni, akár kórházakban is, oda is kellenek a tolmácsok. Steward/stewardess egy másik jó lehetőség, illetve, ahogy írtad, egy jó nyelvtudással mehetsz tanulni bármit külföldre is, ha ott jobban tetszik, és itthon nem tanítják olyan jól/nincsen rá lehetőség/nem lehetne elhelyezkedni. Kapásból a Sorbonne ugrott be, arról tök jókat hallottam. De szerintem pl. Svájcban is vannak francia nyelvű egyetemek, csak nem tudom, mennyibe kerülhet ott egy félév.


Kitartást a kéttanhoz a továbbiakban, nem lesz túl könnyű, így 5 évvel magam mögött van róla némi tapasztalatom, és a francia nyelv sokkal rafináltabb is, mint egy angol. Szóval hajrá, és dönts majd okosan! :)


Ui.: majd 10-ben faktválasztáskor légy okos. Egyébként egy biosz-kémia, biosz-fizika fakttal tényleg elég nagy a valószínűsége a jó felvételi pontoknak. :) Aztán tudom, addig még bármi változhat, mármint elképzelésekben. Én is csak nemrég jöttem rá, mit szeretnék igazából csinálni.

2018. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!