Milyen a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara?

Figyelt kérdés

Szeretnék érdeklődni a Soproni Egyetemről, jövőre felvételiznék és kíváncsi vagyok egy két dologra.

Milyen az egyetem? Nagyon nehéz elvégezni ezt a kart? Mennyi a ponthatár, vagy ki hány ponttal jutott be?

Ezen a karon van gyógypedagógia?

Milyen a város? Az emberek befogadóak?

Milyen a kollégium? Messze van az egyetemtől, hányan vannak egy szobában, mennyire jól felszerelt?



2018. máj. 28. 17:05
 1/2 anonim válasza:

Én szeretek oda járni, most fejeztem be az első évemet:)

Alapjáraton igazából van néhány tantárgy, amire jóval többet kell azért tanulni, például első félévbe anatómia,általános pedagógia, második félévben pedig a nevelés- és oktatáselmélet nevű tárgy volt bonyolultabb. Második félévben sok beadandó volt, meg előadás, tehát azért kellett készülni egyes órákra. Minden héten kb másfél órát egy nap az oviban töltünk és minden hallgató egy félévben az egyetemhez tartozó ovik egyikében 1 hetet "hospitál". A tanárok többsége nagyon segítőkész, rendesek és a környezet pedig eléggé családias szerintem. Azért is, mert nem 300an, hanem 100 körül vagyunk a karon egy évfolyamba, és csoportokra vagyunk bontva (kb 20 fős). Én nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem.

Tavaly 280 volt a ponthatár, tehát nem magas, nekem majdnem 400 pontom volt

Úgy tudom hogy ebben az évben indul a gyógypedagógia szak.

A város szép, nekem az tetszik főleg, hogy majdnem mindenhova el lehet jutni gyalog, mert közel vannak a dolgok, de természetesen busz bérletet is lehet venni, amit úgy tudom 600 ft körül van. Meg hát vannak azért bulihelyek is:D

Ezen a karon 3 kollégium van: BAK, LUK, VUK.

A BAK az az egyetemhez van építve, tehát ha abban leszel, akkor csak a lépcsőn kell max menned és ott vagy már a tanteremben. A LUK és VUK koli egy épületben, de 2 külön részben van, kb 10 perc az egyetemtől. A kollégiumos oldalukon találsz részletes leírást valamint képeket a szobákról is.

2018. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jujj nagyon szépen köszönöm a részletes leírást. Nagyon megjött a kedvem ide jelentkezni és igy ahogy leirtad nagyon tetszik. Köszönöm szépen.
2018. máj. 31. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!