Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a szociális...

Mi a különbség a szociális munkás (BA diploma) és az OKJ-s szociális gondozó és ápoló között?

Figyelt kérdés
munkakört tekintve, felelősséget tekintve és elhelyezkedés könnyűségét tekintve?

2018. máj. 31. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Különbség (?) vegyünk példának egy csald-segítőt. A szoc munkás az ki megy Mari nénihez beszélget egy jót, iszik egy kávét aztán visszamegy a családsegítőbe az irodájába. A szoc gondozó ki megy Mari nénihez, kicseréli a pelenkáját, ki váltja a gyógyszereit a patikába, bevásárol, takarít kap érte 120at, a szocmunkás 220at.
2018. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
27%
Igen az elöző szépen megválaszolta.Kevesebb pénzért több és alantosabb munka. Sajnos ez van.Hol szeretnéd kamatoztatni ezt a tudásod melyik megyében, városban? az is számithat.
2018. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szegeden vagy Zalaegerszegen de ha ott nem találok,akkor Pesten.1 vagy 2 éves képzést ajánlanátok a szoc.gondozóihoz?
2018. jún. 3. 08:33
 4/6 anonim válasza:
100%

Az a szociális munkás Mari néninél lehet, hogy beszélgetni és kávézni van látszólag, de a táskájában ott lapul az a nyomtatvány köteg, amiről a gondozónak fogalma sincs. Pl. idősek otthona kérelmek, tájékoztatók, lakásfenntartási támogatás, gyógyszerktg támogatás, mert Mari néninek lehet, hogy a nyugdíja olyan alacsony, hogy nem tudja fizetni a rezsit, a gyógyszereit stb. Amiket a gondozó bőszen elcsattog kiváltani, bevásárolni.. ja, ha van miből.

Tehát, mindenki csinálja a maga dolgát és Mari néni életét ráncba szedik, az egyik küzd a bürokráciával a másik pedig az aktuális végtermékkel. Össze kell fogni, így lehet egyről a kettőre jutni és nem egymást szapulni, hogy ki milyen fizetést kap.

Hiányszakma mindkettő, ha szeretnél előbb vagy utóbb fentebb jutni a szamárlétrán, diploma kell és nem adják ingyen.

2018. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoc. gondozóhoz szerintem elég az egy év is.. Én is ebben dolgozom, fogyatékos gyerekeket gondozok, egy bentlakásos otthonban. Nem könnyű, kimerítő, szeretni kell, különben úgysem bírja az ember. Éjszakás műszakkal és mindennel együtt keresek 140-150 között. Felelősség nagy, mivel pl az osztályon egyedül vagyok éjszaka a gyerekekkel. Sok az epilepsziás, némán görcsöl, sok a gyerek ,és mindent te csinálsz velük. (fürdetsz ,etetsz, rendberakod az ágyat, fertőtlenítesz, jön a tisztaruha akkor válogatsz, szennyest leadod, ha te vagy az osztályos akkor méssz vizitelni a doktornővel, mindenkinek kiszeded a kaját...stbst.) Nem mellesleg ha nem tud enni,(és nincs peg beültetés) akkor bizony szondázol, orron/szájon. Gyógyszerelsz.Elhelyezkedni könnyű szerintem. De nagy türelem kell, legyen bármelyik ága, ahol végül elkezdesz dolgozni. Megbecsülésed pedig egyenlő lesz a nullával, mert sok ember a sz@r pucolást látja az egészben.:)

Szociális munka megint más, ott nem gondozol, próbálod segíteni az életüket, attól függ, melyik ágában, mert elég sok van.

2018. dec. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó a válaszod, elismerésem és nagy tiszteletem az Öné! Nagy szükségünk van ilyen emberekre, mint Ön! Isten áldását kívánom Önre!
2019. jan. 7. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!