Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetbiztonságnál, azon...

Zsolt19 kérdése:

Nemzetbiztonságnál, azon belül az Alkotmányvédelmi Hivatalnál szeretnék dolgozni tiszthelyettesként vagy tisztként. (nem közalkalmazott! ) Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg érettségizem (2018). Nem adtam be semmilyen intézménybe jelentkezést.

A sors fintora az, hogy se rendészetet sem katonai alapismereteket nem tanultam, vendéglátós vagyok. Mivel a közszolgálati egyetem alapfeltétele az, hogy legyen vagy katonai vagy rendészeti alapismeretem így nem igazán tudok jelentkezni.. Nyelvvizsgám jelenleg nincs, de már folyamatban van egy középfokú angol. Lényegében ez az álmom.. Szóval, ha netán akadna olyan, aki lebeszélne vagy negatív megjegyzésekkel illetne az kérem mellőzze.


Bőven elég számomra egy tiszthelyettesi beosztás, nem vágyom túl nagyra. Az adottságaim úgy érzem meg vannak ahhoz, hogy egy ilyen munkára készen álljak. Főiskola esetleg OKJ képzés vagy bármi más középfokú végzés érdekelne, amivel bekerülhetek illetve egy jó alapot adna (később netán erre építeni is tudjak egy egyetemet).

Kérlek akkor válaszolj, ha értesz is hozzá! Ha esetleg bővebb, lényegesebb tájékoztatást is tudsz biztosítani számomra, akkor felvehetjük egymással a kapcsolatot személyesen is!



2018. máj. 31. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Tudomásom szerint leginkább haverokat vesznek fel, vagy ha van protekciód.

Minden esetre az 5 év rendőri szolgálat ajánlott. Ez Hivatalos állás lenne, értelemszerűen olyan végzettség is kell.

Amúgy meg nem olyan mint a filmekben, hogy szaladgálsz öltönyben meg lövöldözől. A leginkább adatot szolgáltatsz a rendőrség felé, vagy amelyik állami hatóság kéri. Az NBSZ-nek még roszabb, nekik semmilyen nyomozati jogkörük nincs, csak az ellen nyomozhatnak, akik bírói felhatalmazással a segítségüket kéri.

De a titkosszolgálatoknál álltalában 1-2000 fő dolgozik / szervezet. Nagyon nehéz ezért bejutni. Az átvilágítás se a legjobb élmény, meg hogy magánéleted sincs az se a legjobb. Readásul ez nem USA vagy az Oroszok ahol a legmodernebb eszközökkel dolgozhatsz. Illetve rajtad kívül senki se tudhatja, hogy ott dolgozol. Ergó villogni meg felvágni nem tudsz. De itt senki sem tud semmit, ezek zárt szervezetek, én is ennyit tudtam kideríteni. De elmennék a helyedbe a rendészetire, onnantól kezdve tiszthelyettesi poziciót megpályázhatod, aztán az egyetem is jöhetne.

2018. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Honnan vetted hogy az egyetemhez rend./kat. ismeret szükséges?

Mert hogy az egyetem honlapjáról nem az biztos. Ha jó az érettségid, valamiből emelteztél, fizikailag és pszichésen fitt vagy bekerülhetsz, vagyis ebben az évben már nem de jövőre is hasonlók lesznek szerintem a követelmények.

Ha az NKE-n elvegzel valami civilek által pályázható szakot (RTK-n v. HHK-n) akkor diploma után tiszt leszel. Rögtön nem is biztos de ha pár évet hivatásoskent szolgálsz, így már diplomával és tapasztalattal a kezedben, nagyobb eséllyel jelentkezhetsz. Persze egyetemi éveid alatt próbálj minél nagyobb ismeretségeket kötni és érdeklődj az sosem art.

Diploma után:

Tegyük fel szolgalsz a rendőrségen, mint hadnagy. Ügyesen dolgozol stb mivel már hivatásos vagy elkezdhetsz levelezőn tanulni vmi hírszerzéssel kapcsolatos szakon(átnevezték nem tudom pontosan hogy hívjak, régen voltam illetékes:))


Azt biztosan tudod hogy nagyon elkotelezodottnek kell lenned, el kell viselned hogy nem lehet sok magánéleted, az átvilágítás során megkérdezhetnek nagyon privát infókat, ne lepodj meg ha pl szexuális orientációsat is kapsz. Kell az ismeretség, sokat számít az is ha szimpatikus vagy vkinek


Én csak biztatni tudlak ne add fel az almaid, mert nem fogod megbánni ha azt csinálod amit szeretsz!


(Helyesírást ne nézd kérlek)

-R.

2018. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!