Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségpszichológia mesterkép...

Egészségpszichológia mesterképzésre (DE) más szakokról lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy van a pszichológus mesterképzés, de oda csak viselkedéselemzővel lehet jelentkezni. Az egészségpszichológiánál azonban, ki van írva, hogy mely szakokat fogadják el bemeneti szaknak. De oda van még, hogy " továbbá amit a kreditelismertetési bizottság jóváhagy ". Ez azt jelentené, hogy ha megvannak az adott tárgyaim amik szükségesek a bizonyos kreditszámmal, akkor felvehetnének? Gyógypedagógus hallgató vagyok.

2018. jún. 1. 18:23
 1/4 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt, ez van kiírva a szak tájékoztatóhoz.

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok

1. Teljes kreditérték beszámításával vehetők figyelembe: pszichológia alapképzési szak.

2. A 3. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

3. A 2. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei:

a mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 30 kredit az evolúciós és fejlődéslélektan, kísérleti, általános pszichológia, személyiséglélektan, szociálpszichológia, a pszichológia alkalmazása és története, diagnosztika a klinikai és egészségpszichológiában területekről.

Kik jelentkezhetnek az egészségpszichológia MSc képzésre?

Viselkedéselemző BA alapképzési szakot végzettek.

Okleveles pszichológusok a hagyományos képzési rendszerben szerzett oklevéllel.

Orvosok (30 kreditértékű pszichológiai alapozó kurzus teljesítésével).

Egészségügyi szociális munkások (30 kreditértékű pszichológiai alapozó kurzus teljesítésével).

Népegészségügyi mesterképzési szak egészségfejlesztés specializáció szakot végzettek (30 kreditértékű pszichológiai alapozó kurzus teljesítésével).

Az MA szintű diplomával rendelkezők esetében a már korábban megszerzett pszichológiai, illetve egészségtudományi kreditek beszámíthatók a képzésbe.

2018. jún. 2. 11:39
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem, de azért egy kört érdemes menned az egyetemnél.
2018. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ÉN a DE NK-n végeztem a mesterképzésemet, én Népegészségügyi MSC-n végeztem. Mivel nem egészségügyi gondozás és prevenció alapképzési szakról hanem eü szervező diplomával jelentkezem un. kreditelismertetési eljáráson kellett átesnem. Megállapították, hogy a képzés első félévében + 30 kreditet pótolnom kell. Így is lett az első félévemben 60 kreditet kellett teljesítenem. Szóval ha eljön az ideje akkor add be a jelentekésedet DE NK egészségpszichológia MSc-re nyugodtan. Ha nem fogadják el a gyógypedagógus BA diplomádat (ami sanszos!!!), akkor második helyen jelöld meg a Népeü. MSc-t. Oda tuti hogy megfelelő lesz a gyógypedagógus BA diplomád. Ott a képzés 1 féléve után szakirányt kell választanod, és választod az egészségfejlesztési szakirányt. Ha ezzel végeztél, akkor már semmi akadálya ez egészségpszichológiai MSc jelentkezésnek. Rövidebb út, és a célod eléred így is.+ 2 évedbe fog kerülni hogy pszichológus legyél. Ha ez a célod.
2019. júl. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A dietetikával mi a helyzet? Azt is lehet ugyanígy ahogy az utolsó válaszoló írta?

Korábban azt hittem simán, mivel DE NK-n belül van a dietetika bsc, és az egészsépszichológia msc, de az olvasottak alapján gondolom nem lehet közvetlenül oda jelentkezni, a választ előre is köszi!!

2021. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!