Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia alapszakkal, tudok...

Kémia alapszakkal, tudok menni kémia- (és matek-) tanári mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazistaként, jelenleg az a tervem, hogy kémia alapszakra jelentkezem, de végső soron én mindenképp kémiatanárként szeretnék kikötni. Van rá mód, hogy valahogy lerövidítsem/összevonjam a két képzést, vagy végig kell járnom az 5 éves tanárit?

2018. ápr. 27. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kémia alapszakkal nem leszel tanár, osztatlan tanári szakra kell jelentkezned mindenképp és kell választanod egy szakpárt a kémia mellé.
2018. ápr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyat is tudsz csinálni, hogy megcsinálod a kémia alapszakot rendesen, de a matekot már levelezőn. De amúgy nem hiába van külön tanárszak, ez éri meg legjobban (elméletileg). :D Amúgy minden elismerésem, csodálom azokat, akiknek a tanári az álmuk/vágyuk. :)
2018. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1-es igen, a kérdésben erre próbáltam utalni a zárójeles résszel, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem elég egy tantárgy.

#2-es Kedves vagy, hát igen, azt hiszem merész vállalkozás

Köszönöm mindkettőtök válaszát :)

2018. ápr. 27. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyelvszakoknál létezik olyan, hogy elvégzed az alapképzést (3 év), a mesterképzést (2 év) és utána még elvégzel egy tanári felkészítésre irányuló mesterképzést (1 év), így lehetsz egy szakos tanár. Szerintem ez más területeken, pl. természettudományoknál is így működhet, de nem akarok hülyeséget mondani, nézz utána a felvin.


Ugyanakkor a lényeg az, hogy így sem rövidebb, és nincsen semmilyen mód arra, hogy lerövidítsd a képzés idejét. Ha te matek és kémia szakos tanár szeretnél lenni, akkor a matek-kémia szakos osztatlan tanár képzés a legjobb választás, ez a legegyszerűbb megoldás.

2018. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Van még most olyan hogy 2 féléves mesterképzéssel elmehetsz csak kémia tanárnak. Tehát van rövidítés úgymond, viszont nincs szakpár, csak kémia.


Elvileg.

2018. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!