Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz orvosin 4,8-4,9...

Mennyire nehéz orvosin 4,8-4,9-es átlagot elérni?

Figyelt kérdés
Mármint oda a gimnázium krémje kerül be kb, szóval nekik mennie kellene nem?
2018. jún. 2. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Gimi egyetemhez képest olyan, mint az ovi a gimihez képest.
2018. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatatlanul nehéz. Mást nem nagyon tudok erre mondani.
2018. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Én oda járok, első félévben nekem 5,0 volt egész napos tanulással (még nem is ettem kb), aztán a második félév már nehezebb volt, ott olyan 4,5 volt, most pedig már voltak a szigorlatok, bejött az anatómia, élettan, biokémia szigorlat stb, már örülnék, ha a 3,00 is meglenne. De ezt úgy mondom, hogy én vagyok a legjobb a csoportban, de anatómia szigorlatnál több mint a fél csoport kibukott (ez az évfolyamra is érvényes), most pedig szintén lesz 2 szigorlat, azon is ez várható. Harmadiktól kezdve már sokkal könnyebb elvileg
2018. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lemondasz az életről, akkor talán megoldható. De hallottam olyan esetről is, hogy az oktató megunta a vizsgáztatást és a hátralévőket sorban megbuktatta, bármilyen jól is tudták az anyagot... Ha kifogsz egy ilyet, akkor bye-bye a 4.8-as átlagnak.
2018. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg van egy csomó kurzus, ami nem vág a szoros érdeklődési körödbe, és rájössz, hogy nem kell halálra tanulni magad mindenből...

Meg aztán, aki mondjuk közel nulla tanulással hozta a majdnem kitűnőt a gimiben, az talán nem is hajlandó a belét is kihajtani meg éjaszkázni, csak azért, hogy mindenből 5 legyen - no mert mi van, ha az a jegy 4-est, vagy 3-as??? Semmi.

Ne érts félre, igyekszem a legtöbbet kihozni magamból, de én is ember vagyok: sem a teljesítőképességem, sem a motivációm nincs állandóan a maximumon.

2018. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom egyénfüggő. 4,83 volt a diplomaátlagom, amibe gyakorlatilag az összes kiemelt kollokvium és szigorlat, valamint a szakdolgozat és a záróvizsga 3 részjegye is beleszámított, azonos súllyal.

Volt életem, családom, párkapcsolatom is, sőt, bulizni is jártam, nem csak tanulásból állt az életem. De tapasztalataim szerint elég jó logikám van, és az átlagnál valószínűleg gyorsabban tanulok.

Szóval lehetetlennek nem mondanám a dolgot semmiképp:D

2018. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából attól függ, hogy hányadik évről beszélünk. Első évben simán hoztam 4,4-es átlagot úgy, hogy nem tanultam halálra magam, ha nagyon megerőltettem volna magam, biztos ment volna jobbra is. :D Másodévben pedig mikor bejött anat-bikém-élettan szigorlat triásza, akkor pedig örültem a 3,7-es átlagnak is. Harmadévtől már könnyebb jó átlagokat elérni, azóta 4,4 felett van mindig az átlagom, most negyedévesként is 4,6 úgy, hogy van mellette életem, sportolok, kirándulok, jól érzem magam, nem görcsölök a minél jobb eredményen. Nyilván lehetne 4,8 meg 4,9 is, ismerek ilyen embereket, sőt sok 5,0-át is, de ők éjt nappallá téve tanulnak szorgalmi időszakban is, meg minden kis haszontalan kötválra is fordítanak időt. Szerintem mérlegelni kell már ilyenkor, mivel rengeteg tárgy van egy szemeszterben, hogy mire éri meg jobban készülni, nem érdemes szétforgácsolódni meg vért izzadni azért, hogy minden ötös legyen.
2018. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!