Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IELTS nyelvvizsgán mennyire...

IELTS nyelvvizsgán mennyire nehéz 4-4,5es átlagot elérni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A válasz nyilván attól függ, hogy mennyit tudsz. A 4-4,5 pontok kb egy középfokú nyelvvizsga szintjének felel meg mondjuk a TELC-nél. Az IELTS nagyon nehéz, csak abban az esetben ajánlom, ha feltétlenül szükséges.
2015. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát középfokú nyelvvizsgám van. Rigó utcában csináltam mindkét részét (az írásbelit és a szóbelit is).

Kivándorláshoz kellene az IELTS mivel csak azt fogadja el az immigration office.

2015. jan. 14. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:

És elég a 4-4,5 pont? Évek óta készítek IELTS-re, többek közt bevándorláshoz és bizony a tanítványaim a 7 pontra mennek.

Azt javaslom, hogy tölts le egy mock exam-et, csináld meg, ellenőrizd le és akkor látod, hogyan állsz.

2015. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

International English Language Testing System (IELTS) General Training, minimal score:

Listening – 4.5

Reading – 3.5

Writing – 4

Speaking – 4


Hát itt 4-et ír. Jó mondjuk a hallás utáni szövegértés az 4,5-es.

Honnan lehet ezt letölteni amit írtál?

2015. jan. 14. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:
A British Council honlapján vannak feladatok, de guglizz rá.
2015. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Majdnem egy éve vizsgáztam, attól tartottam, hogy nem lesz meg a középszint-arra hajtottam, erre 7 pontot kaptam, ami felsőfok. Nekem pozitív csalódás volt, sokkal nehezebbre számítottam. Viszont a hallgatásos rész elég húzós, olvass utána, csinálj rá feladatokat, mert elég nehéz egyszerre koncentrálni a szövegre és írni a válaszokat úgy, hogy csak egyszer hallgathatod meg, ráadásul tényleg mindenféle kiejtés és hadarás előfordul. A többi viszonylag rendben van, de érdemes átnézni azokat is. A vizsgára való bejelentkezés után elérhetővé válnak a teszt minták. Azokhoz hasonlóra kell számítani. Sok sikert :)
2015. jan. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Találtam egy próba feladatsort. Elsőre nem tünik olyan húzosnak. Jó mondjuk élesben tuti más.
2015. jan. 15. 11:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Itt van valami szabály a szótár használatra? Rigó utcainál valamelyik részénél lehetett.
2015. jan. 15. 11:24
 9/10 anonim válasza:
100%

Nem használhatsz szótárat, meg amúgy sem lenne rá nagyon időd, mert egy 150 szavas levelet és egy 250 szavas esszét kell írnod 1 óra alatt. Én levélként panaszlevelet kaptam- valami közlekedéssel kapcsolatos próblémáról. Az esszé témája meg az uniformisok viselete volt, bár már nem emlékszem pontosan mi volt a feladat.

[link] -itt találsz az esszékről pár hasznos dolgot

Amúgy elég sok érdekes dolog van itt, egy csomó feladat a többi modulhoz is. Úgy menj, hogy tudd, mire számíts. Azt gondolom tudod, hogy itt külön nyelvtan nincs. :)

2015. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment mindenkinek a zöld kéz.
2015. jan. 16. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!