Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van már diplomám, de másik...

Van már diplomám, de másik karon, másik szakot is el szeretnék végezni. Van aki járatos ebben?

Figyelt kérdés
Pár éve szereztem diplomát (természettudományos, jeles minősítéssel, már van két nyelvvizsgám, valamint OKTV eredmémyem is volt még gimnazista koromban, be is számították emeltszintű érettséginek max ponttal), de úgy döntöttem még egy szakba (orvosi) is belekezdek. Még maradt két államilag támogatott félévem, de természetesne a többi évet fizetősön fogom végezni. Ebben az esetben hogyan történik a jelentkezés? Újra kell érettségiznem vagy a diploma alapján számolják a pontokat?
2018. jún. 2. 16:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A tandíj mértékével teljesen tisztában vagyok és az orvosi követelményeivel is.
2018. jún. 2. 16:31
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendelkezel emelt biológia és emelt kémia/fizika érettségivel, nem kell újra érettségizned. Ha nem, akkor viszont muszáj megcsinálni, mert ugyan elfogadják számítanak pontot diplomából, de csak orvos és egészségtudományi diplomát vesznek figyelembe.
2018. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! A helyzet az, hogy két középfokú nyelvvizsgám van (egyetem alatt szereztem), valamint OKTV alapján emelt 100%-os biosz érettségim. A többi tárgy középszint és ötös. Kémia vagy fizika érettségim nincs. Azok valamelyikéből emelt érettségi kell?
2018. jún. 2. 18:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor kell emelt kémia vagy emelt fizika.
2018. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megkérdezném, hogy az OKTV-s helyezés miatt kapott emelt biosz érettségid beszámítható-e még, mivel manapság nem jár mellé automatikusan egy érettségi is, így lehet, hogy a tiéd elévültnek számít, és érettségizned kell belőle.

Ezenkívül meg persze kémia vagy fizika emelt. Nem jár előnnyel, vagy másféle pontszámítással az, hogy neked már van egy diplomád.

2018. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Illetve a két emelttel már alapból kimaxolod a 100 pluszpontot, a nyelvvizsgákra így már nem jár pluszpont!
2018. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Mivel nem vagyok naprakész a dolgokban, így kinek írjak szerintetek pl. az OKTV-s beszámíthatósággal kapcsolatban?
2018. jún. 3. 00:46
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Felvi ügyfélszolgálatának.

2018. jún. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Most tényleg, felsorolod, micsoda patent vagy, de a felvételi tájékoztató kifog rajtad???? Teljesen világos és érthető.


[link]


Mit akarsz a felvi ügyfélszolgálattól? Olvasd el, mit ír az adott intézmény. Ha nincs ott, hogy jár az oktv, akkor nem jár. Durva, igaz?

2018. jún. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A honlap szerint az OKTV eredmény nem évül el.
2018. jún. 3. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!