Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e váltani egy évre...

Érdemes-e váltani egy évre iskolát?

Figyelt kérdés

Nos ,a következő itt a helyzet :

Most per pillanat egy alternatív oktatásmódú iskolába járok ( direkt nem mondom pontosan , mert főleg negatív véleményem van vele kapcsolatban!) Az a szintű oktatás , amit ebben az intézménybe kapok nem elégít ki teljes mértékben . Otthon iskola után rendszeresen saját önszorgalomból tanulok minden tantárgyat , hisz az a szintű oktatás , mint már említettem nem elégíti ki a tudás iránti vágyamat .

Különben amit még tudni kell h 7.osztályos vagyok pillanatnyilag .


Ami itt az eldöntendő kérdés :

Vajon meg éri-e egy évet meg ebben a bizonyos intézményben maradni, úgy ,h ezért meg fizetni is kell a szüleimnek ?! Ismétlem , lényegében egyedül tanulom a tananyagot ( különben ,nagy sikerrel ) .

Vagy , ugye a másik lehetőség h iskolát váltok , viszont akkor benne van a pakliban az , h nyilván a váltás és az új környezet miatt nem lesz jó az összes jegyem ( nekem a jó az ötöst jelenti ) , ami viszont nagyban befolyásolja a továbbtanulási lehetőségeimet .( az alternatív iskolában mindenből kitűnő lennék ) .


Tehát az itt a kérdés :

Maradni , biztos bizonyítvánnyal ,vagy menni , de akkor benne van az a pakliban h nem lesz kitűnő a bizi ).


Amitől meg felek az maga az iskola vallatás , tehát a beilleszkedés. Mondjuk igaz h egy évről lenne szó de akkor is !


Hat igen , ez itt a dilemma ! ;)


Köszönöm ! És tényleg csak normális válaszok jöjjenek !



2018. jún. 2. 20:32
 1/3 A kérdező kommentje:

Most nézem h van egy pár helyesírási hiba !


Vallatás- váltás

:’D

2018. jún. 2. 20:42
 2/3 NDSM válasza:
Nehéz kérdés, de 8-ik után úgyis váltanod kell! Így szerintem a váltás a jó megoldás! Kipróbálod magad egy új helyzetben és legalább lesz összehasonlítási alapod! Én egy nagyközségben tanultam általánosban ( a tiedhez hasonló eredménnyel) majd átkerültem a közeli kisvárosba és szembesültem azzal, hogy annyit se tudok mint egy ottani 4-es tanuló. Sokkoló volt!
2018. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is egy nagyon rossz általános iskolába jártam ahol kb. 4,8-9 vagy tiszta 5 volt az átlagom és ezt kb. nulla tanulással értem el.

Aztán elkerültem középiskolába ahol 4 egészre álltam tavaly is és idén is akörül leszek (tizedikes vagyok). Ezt már sokkal-sokkal több tanulással értem el.

A tanulság számomra ebből az volt, hogy inkább jártam volna egy erősebb általános iskolába, mint egy olyanba ahol ugyan majdnem kitűnő voltam viszont közel sem kaptam annyi tudást (mondanom sem kell eleinte sokkal több időt vett igénybe a délutáni tanulás). Tehát nem volt jó hogy úgymond a viszonylag jó bizonyítványt választottam a tudás helyett.

Mindenképpen válts szerintem, elképesztő mennyiségű új dolgot tanulhatsz 1 év alatt is. Én is kilencedikben szereztem angol tudásom több mint felét, pedig előtte 5 évig tanultam és egy épkézláb mondatot nem tudtam összerakni 8. végére.

2018. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!