Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közösségszervezés vagy közigaz...

Közösségszervezés vagy közigazgatás?

Figyelt kérdés
Mindkettőt megjelöltem, de úgyérzem a közösségszervezés felé jobban húz a szívem.. nincs itt esetleg valaki aki oda jár es hiteles véleményt tudna mondani? Olvastam hogy büfészak és hasonlók, de ezzel nem igazán tudok mit kezdeni, es nagyon fontos lenne hogy időben eldontsem, változtatok-e a sorrenden. A BGE-n es az ELTE-n jelöltem egyébként.

2018. jún. 5. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Mind a két szak agyhalál, inkább tanulnék ezek helyett valami OKJ-s szakmát. De ha már választanom kellene e kettő közül, akkor inkább a közigazgatás.
2018. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért agyhalál? Mindenhol hallok jót és rosszat is- mindkettőröl, de Te ott tanulsz vagy honnan hallottál róla?
2018. jún. 7. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Közösségszervezés: ha jobban belegondolsz, ez egy olyan tevékenység, amelyet egy 14 éves kamasz is el tud végezni, ehhez nem kell felsőfokú oktatás. Semmi olyan skill nem kapcsolódik hozzá, amelyet főiskolán kellene oktatni, talán egyedül a marketing része, de akkor meg marketing szakra megy az ember. Ezért hívják büfé szaknak, mivel nem tudsz ott összeszedni érdemleges tudást.


Közigazgatás: ez már jobb, de csak közigazgatási pályákra. Az üzleti életben tipikusan ellenszenvet vált ki már a képzés címe is, az ott felszedett tudás pedig a legtöbb üzletben nem releváns. Ennek ellenére ha szeretnél a közigazgatásban dolgozni, akkor ez a jó választás.

2018. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. jún. 7. 18:06
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia! Én is A BGE-re jelentkeztem közösségszervezésre, és nem érzem,hogy egy semmire se jó szak lenne, mint azt valaki -nem ezekkel a szavakkal- írta. Neki másolom be a szak ajánlását: " a közösségszervező szakember a közösségi művelődés, az ifjúságsegítés és a humánfejlesztés területén, cégeknél, településeken, intézményekben, szervezetekben, közösségekben és a közösségi művelődés, az ifjúsági szolgáltatás, valamint a felnőttképzés különböző színterein közvetlen tervező, szervező, értékelő, irányító, illetve animátori, koordinátori munkaköröket, feladatokat lát el, illetve saját vállalkozást is létre tud hozni."

Nekem nagyon megtetszett, sokrétű.

2018. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó ezekből mi az, amit egy sima érettségivel nem tudsz megcsinálni!
2018. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
* megcsinálni? (Kérdésnek szántam)
2018. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó tanács mindenkinek: nézzétek meg, hogy milyen mesterekre lehet menni ezekkel az alapszakokkal. Mert az alapszakkal még nem dőlt el teljesen a végzettségeket, tudtok valamennyire irányt váltani. Pl. közösség meg civil mester (vlmi ilyesmi) én olyat tudok, aki hátrányoshelyzetű emberekkel foglalkozik intézményi szinten. Na ez most kb. szociálismunkásnak is hangozhat.

Közigazgatáson az NKE-n tanul barátnőm, és sokat, na azt még nem tudom, ő merre tovább.

2018. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!