Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kereskedelem és marketing...

A kereskedelem és marketing (marketingkommunikáció) felsőoktatási szakképzés mennyire matekos?

Figyelt kérdés

Akinek nem erőssége a matek, az is el tudja végezni valahogy?

Egyébként mi a véleményetek a szakról?



2018. jún. 6. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Több száz ilyen végzettségű egyetemi diplomással versenyezhetsz úgy, hogy neked csak foszk végzettséged van.


Szerinted mire mész vele? Talán ha a feléért vállalod mint ők, majd úgy felvehetnek valahova.


Nem fikázás, de nagyon átgondolnám a helyedben.

2018. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1-es miről beszélsz? te mit tanulsz? Ilyeneket azok mondanak mindig akiket nem vettek fel, hogy elhitessék magukkal, hogy az összes diploma szart se ér. GTK-n bármire mész közgazdász diplomát kapsz, amire nagy a kereslet, úgyhogy el lehet helyezkedni, még ha nem is konkrétan a kermarkban. Én is arra jelentkeztem, remélem összejön, de ha nem akkor megyek turizmusra aztán év végén átjelentkezek karon belül. Corvinusos barátnőm azt mondta, emelt matekosoknak megy, a közepeseknek általában van külön tanáruk, de abszolút tanulható, úgyhogy nem kell aggódni. Te hogy állsz eddig az érettségi pontjaiddal:) szóbelik nélkül már megvan a 449? Annyira remélem, hogy nem emelik a ponthatárt basszus! már azt hiszem 3-4 éve ennyi, csak idén több diák jelentkezett... szorítok!!
2018. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon elegem van ezekből a jajj az "büfésszak" kommentekből. A mai világban ha akarsz valamit elérni már KELL diploma. Viszont a diploma milyensége nem fogja meghatározni a jövődet. AZ fogja meghatározni, hogy mennyi nyelven beszélsz, hogy adod el magad, milyen döntéseket hozol, és elég elszánt vagy-e.
2018. jún. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ú tudom, hogy a felsőoktatási szakképzéssel nem lesz diplomád, ahhoz egy alapszakot kell elvégezni.

Én is erre a képzésre jelentkeztem (ELTE) egy másik szakirányra, kereskedelmi logisztika. Ahogy néztem a tematikát, annyira nem matekos szerintem. Max gazdasági matek van, de az nem olyan nehéz. Igaz mikro és makroökonómia, statisztika lehet húzós, ha nincs hozzá megfelelő alapod.

2018. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sorry: *úgy
2018. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Hát akkor végezd el. Majd ha Foszk-os papírral 120 ezret ajánlanak fizetésnek majd lesegethetsz. Engem aztán nem érdekel.


De felvin ott van, hogy évente 1300 ember szerez ilyen szakon DIPLOMÁT. Majd olyan helyekre amiket ők nem vállaltak el, majd oda jók lesztek. Maximum.

2018. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
52%
Miért kell ennyire rettegni a matektól?
2018. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akinek megy annak nem kell :)
2018. jún. 11. 12:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es voltam/vagyok

Szóval ezzel is el lehet helyezkedni, mégha olyan hihetetlen is. Ha dolgoztál esetleg már egy multinál vagy kisebb gyártással, szállítmányozással foglalkozó cégnél, akkor tapasztalhattad vagy legalábbis megfigyelhetted, hogy nem minden esetben számít a diploma.. Most mem a nyalizásról meg bratyizásokról írok, mert igen sokan jutnak ilyen-olyan pozíciókba akár 8 általánossal is. Igaz, ha tisztességes úton kerülsz egy ilyen munkakörbe,ezzel a végzettséggel, akkor feltétlenül kell tudnod legalább angolul egy jó közepes szinten. Pl., ahol én dolgozom már érsz egy foksz+közép nyelvvizsgával valamit. Igaz asszisztensként, ügyintézőként nem fogsz 300 ezreket keresni itthon.

2018. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!