Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell megcsinálni egy...

Hogyan kell megcsinálni egy feladatot, amiben magas pH, valamint térfogat van megadva?

Figyelt kérdés

Órán csináltunk példát: Hány gramm salétromsav kell 3 pH-jú 3 dm3 térfogatú salétromsav oldat elkészítéséhez.


Ezután felírtuk a [H3O+]-t, ami 0,001 (10 a -3-on), ezáltal tudtuk a HNO3 koncentrációt, ebből az anyagmennyiséget, majd a moláris tömeggel ki lehetett számolni a tömeget.


(Megoldása röviden:

c(HNO3)=0,001 (ez a H3O+ból)

innen jött n= c•V=0,001•3=0,003 mol

M=63g

m=M•n=0,189g


Viszont más feladatban ha magas pH-t adnak meg, nem tudom egyszerűen továbbszámolni, mert túl hosszú lesz a koncentráció, vagy nem tudom, hogy hogyan kéne (OH-)-al továbbszámolni. Segítsetek! Ha tudtok, írjatok bármilyen példát, csak magas pH legyen megadva, és légyszí vezessétek le.


2018. jún. 7. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
7 feletti pH-s salétromsav oldatot sehogy nem tudsz készíteni. Az alatt pedig jó, ahogy levezetted.
2018. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az oké, de most nem a salétromsavon van a hangsúly, hanem a feladattípuson. Csak azt kéne tudnom, hogy pl 7 feletti pH-val, más anyagokkal hogyan kell továbbszámolni. Tehát egy olyan példa kéne nekem levezetve, ahol a ph nagyobb, mint 7, és megvan adva a térfogat, és tömeget kell számolni.
2018. jún. 7. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!