Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket lenne érdemes választ...

Melyiket lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Véleményekre, esetleg tanácsokra, tippekre lennék kíváncsi melyiket lenne érdemes választanom az alábbi képzések közül? Kicsit tanácstalan vagyok.

Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző, villanyszerelő, esetleg a rendszergazda. Ezeken gondolkozom jelenleg. Tudom, nekem kell eldöntenem, de mégis melyiket lenne érdemes tanulni és miért?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2018. jún. 7. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha OKJ-s szakmákról beszélünk, akkor mindenképpen a villanyszerelő, hideburkoló, kőműves, klímaszerelő stb. a nyerő szakmák, iszonyú munkaerő-hiány van, arany életed lesz ezek mellett.


A "rendszergazda" a főiskolai szintnél kezdődik, nem érdemes OKJ-vel versenyezned. A logisztikai stb. ügyintéző detto, a főiskolák ezresével képzik a diplomás közgazdászokat, akik nagy része ilyen helyekre pályázik.


A rendes szakma biztos megélhetést, perspektívát jelent.

2018. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Villanyszerelő, édesapám most mesélte, hogy csak egy cég kint több mint száz villanyszerelőt keres, nagyon nagy hiány van belőlük.
2018. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, OKJ-ra gondoltam elsősorban, bár lehet egyetem is szóba jöhet.
2018. jún. 7. 21:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Sokat hallom, hogy hiány van belőlük, de megéri lerakni? Mennyire keresnek jól? Belföldön vagy csak külföldön éri meg csinálni?
2018. jún. 7. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Mindenhol meg lehet belőle élni, akkora hiány van villanyszerelőből (is), hogy a házat építők / felújítók térden állva könyörögnek, hogy adj nekik időpontot. Az áraidat te szabod meg, a magán megrendelők nem nagyon fognak (tudnak) alkudozni (mert nem mész el és akkor nem lesz villanyszerelőjük).
2018. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor munkából nem valószínű, hogy lesz hiány villanyszerelőként. Köszönöm az eddigi kommenteket! Jöhet még nyugodtan. :)
2018. jún. 8. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első írt azt tartsd be, abszolút felesleges okj-n logisztikát és hasonlót tanulnod. Egyik ismerősömnek pl Turisztikai szervező, értékesítő okj végzettsége van, semmit se ér, nekem egy másik gyújtóspapír, én informatika vonalon tanultam okj-n. Két év kuka, csak rendes kétkezi szakmát tanulj okj-n, semmit mást, különben sírás lesz a vége és azt veszed észre hogy anyu apu már nem segít, és egy gyárban robotolsz lófasz bérért.
2018. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TuttiFruttiHarcos ***** válasza:
Ha szóba jöhet az egyetem is, akkor ajánlom a logisztikát. Nagyon széleskörű és keresett szakma. Pl. a kecskeméti Neumann János Egyetem GAMF Karán 2017 szeptemberében indult először, és már most kapkodnak a duális partnerek a hallgatókért. Vizsgaidőszakokban és nyaranta a hallgatók jelentős része már cégeknél dolgozik a szakmában.
2018. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!