Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikeket lenne érdemes...

Melyikeket lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok és nemsokára faktokat kell majd választanunk. Most úgy néz ki, hogy a bioszt és a magyart fogom választani, szüleim viszont a magyar töri párosítást erőltetik, én viszont nem szeretem a történelmet.

Legszívesebben pszichológiát szeretnék majd tanulni, ezért a magyar-biosz, anyáék viszont azt szeretnék, ha jogi pályára mennék.

Melyik lenne jobb (értelmesebb) választás?


2017. márc. 11. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
mindkettőből túlképzés van, úgyhogy végül is mindegy melyikkel nem találsz majd munkát. Hamár biosz, akkor biosz-kémia nem menne? Szerintem pszichot jogot felejtsd el... ha érdekel a pszihológia, akkor inkább pszihichiáter, azon belül is gyermekpszichiáter, úgy tudom, az egész országban három darab van belőlük. Bár ehhez előtte az orvosit kéne elvégezni, de tuti jól fizető meló lenne.
2017. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy kémiából nulla vagyok, akárhogy is tanulom, nem megy a fejembe.
2017. márc. 11. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:
fizika esetleg? Az a baj hogy a pszicho meg jog túl népszerűek már évek óta, így a munkaerőpiac nem tud felszívni ennyi embert.
2017. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a fizika kicsit jobban megy mint a kémia, de csak addig amíg elég bemagolni a képleteket. A matekkal ugyanez a helyzet. A többi tárgyból jó vagyok, tudtok esetleg olyat mondani még, ahová a biológia magyar párosítás jó lenne?
2017. márc. 12. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!