Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki BSC után milyen...

Gépészmérnöki BSC után milyen MSC-t érdemes választani?

Figyelt kérdés
Műszaki Menedzser, Gépészmérnök, Vezetés és szervezés.... Esetleg más?

2018. jún. 7. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Mi a cél? Ha a szakmában mélyülnél el, akkor gépész MSc szigorúan munka mellett (kivéve ha kutatni akarsz). Ha inkább más irányba kacsingatnál, akkor műmen vagy valami klasszikus közgazdász MSc (pénzügy pl.)
2018. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Gépészmérnök vagy mechatronika MSc. Már nem vagy messze tőle, ne most add fel. Sokkal többet ér egy egyetemi mérnöki mint egy főiskolai + valami büfészak.
2018. jún. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ mi a cél...

Inkább az első tanácsát fogadnám meg...


Én közlekedésmérnök BSc után csinálom az Ellátásilánc menedzsmentet. Mert nekem ez passzol. Logisztikai területen vannak vezetői ambícióim, nekem ez kell.

2018. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak sokan azt mondják, hogyha van egy gazdaságis msc-m jelen esetben műszaki menedzser, és vezetés és szervezés, akkor könnyebben raknak be vezető pozícióba.
2018. jún. 8. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Vezetői pozíciókhoz inkább egy MBA-t csinálj a mérnöki egyetemi diploma után. Nézd meg a CEU-n milyen képzések vannak most, illetve a BME MBA is egy alternatíva.


Ami még egy jó kombináció, ha elmennél valahova pénzügyeket tanulni a mérnökség után vagy mellett. Nézd meg a Corvinuson, BGF-en most milyen hétvégi képzések vannak.


Az biztos, hogy egy rendes mérnöki egyetemi diplomával sokkal többet érsz a munkaerő-piacon, mint csekélyebb értékű BSc-kkel meg még csekélyebb értékű "műszaki menedzser" meg ilyen szakokkal. Szerezz rendes mérnöki végzettséget, végezz mérnöki munkát valahol pár évig, aztán akarj vezető lenni. Nagyon sok ember egyből vezetőségről ábrándozik, de annyit mondhatok, hogy ha nem fogsz rendesen érteni a szakmádhoz (mivel nem fejezted be az egyetemi tanulmányaidat és nincs min. 5-10 év valódi munkatapasztalatod, akkor a saját embereid sem fognak komolyan venni, és mint vezetőről is hamar kiderül majd, hogy valójában nem értesz hozzá.


Ma már a komolyabb vezetők nemhogy egyetemi diplomával, de PhD-vel és executive MBA-vel rendelkeznek.


A tanulópénzt nem lehet megúszni.

2018. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. De azért nem kell Phd minden vezetőnek. Oké egy több 10.000 fős mamuntvállalat CEO-jának nem árt, de egy átlag vállalat területi vezetőjének sokkal fontosabb, hogy szakmailag értsen ahhoz amit csinál. Ismét visszautalva az előző válaszra. Ezt nem lehet megkerülni. Én is voltam döbbenve amikor tavaly gyakornokot kerestünk, még diploma nélkül, de mindegy egyes jelölt az interjún lazán rávágta, hogy ő vezető akar lenni. Nincsenek szakmai célok, vezető pozíció és ennyi
2018. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

Attól függ, mi a célod. Mivel szeretnél majd foglalkozni?

Ha műszaki tervezéssel >> gépész MSc.

Ha műszaki projektek menedzselésével >> Műszaki menedzser MSc

Az MBA egy nagyon jó ötlet, de oda majd akkor menj, ha van már 8-10 év tapasztalatod. Messze a legjobb mesterszintű diploma, viszont brutál nehéz, és szakmai tapasztalat nélkül nem is mehetsz oda.

Szóval én a helyedben elmennék dolgozni, levelezőn letolnám a gépész mestert, és pár év múlva meg lehet célozni egy MBA-t. Vagy akár Vezszervet. Céloktól függ.

2018. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!