Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Pécsi Tudományegyetem...

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Gépészmérnöki szakra szeretnék menni továbbtanulni úgy, hogy újból érettségizek. Szerintetek hogy lenne érdemes?

Figyelt kérdés
Tavaly 280pont volt a felvételi ponthatár, ami feltehetőleg nem, vagy csak minimális mértékben fog változni idén. A pontszámítás szabályai alapján erre a szakra számít a matematika érettségi, valamint egy választott tantárgy, ami lehet biológia, kémia, informatika, fizika, vagy valamilyen ágazati tantárgy. A matekom középszinten 69pont lett, ezen kívül pedig van egy középfokú angol nyelvvizsgám, ami 24 pontot ér. Sajnos a fent megemlített tárgyak közül egyikből sem érettségiztem, mert közgazdasági iskolába jártam, ahol a választott tantárgyam közgazdasági ismeretek volt, így nincs más választásom, mint megírni egy érettségit az imént felsoroltakból. A lehetőségeim adottak, és 4 hónapom maradt. Mit lenne érdemes elkezdeni (középszinten) tanulni? A fizika érdekel, mindig szerettem, de sohasem fordítottam rá különös figyelmet, mivel eredetileg nem műszaki irányban szerettem volna továbbtanulni. Az informatika a mai napig szerves részét képezi az életemnek, a mindennapok során használok excellt, és wordöt, ezeket a programokat meglehetősen jól ismerem. Szerintetek ebből a kettőből melyik lenne az ideális választás? Napi 4, illetve 6 órát tudok rászánni, mert így felnőtt fejjel már nagyon elhivatott vagyok, valamint a munka mellett így tudom beosztani az időmet. Érdemes lenne-e nekiállni a fizikának? Fel tudok-e készülni ennyi idő alatt, közel a nulláról? Ha nem, akkor informatikából van-e jó forrás a felkészüléshez, akár interneten, akár könyv formátumban? Ti mit tennétek a helyemben a cél elérése érdekében? Kiegészítő információ: a 280 pontból, ha a pontduplázásos pontszámítást választom, akkor a matekból eredően 69*2= 138pontom van, amihez hozzájön a 24 pontot biztosító középfokú nyelvvizsga, amik együtt 162 pontot tesznek ki együtt. A másik érettségi (infó vagy fizika) így a maradék pont felét kell, hogy kitegye (hiszen duplázással számítjuk), ami pedig 118 pontnak a fele, azaz 59 pont. Természetesen szeretnék lehetőleg minél jobb eredményt elérni, ezzel biztosítva a felvételemet. Továbbá, jelenleg közel vagyok a középfok eléréséhez német nyelvből, amire ha felkészülök a következő 4 hónapban, tehetek egy újabb nyelvvizsgát, ami csak 16 pontot adna. Érdemes lenne-e azzal is megpróbálkozni, vagy ne pazaroljam az amúgy is szűkös időt? Ti milyen döntést hoznátok az én esetemben? Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2018. jan. 2. 02:20
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak be kell kerülni, bent is kell maradni. Ehhez elvárás az emelt fizika és az emelt matek. Magyarul már tudottnak veszik, hogy mondjuk fizikából a Dér-Radnai-Soós összes példáját meg tudod oldani. A kreditrendszer miatt persze nem biztos, hogy kibuksz, de több évedbe fog kerülni, mint a névleges képzési idő.


Én azt javaslom, hogy feküdj rá a fizikára, mert előbb-utóbb meg kell tanulnod. (A matekot is...) Jelentkezz be informatika érettségire is, de azzal ne tölts sok időt (de van esélyed egy jobb pontra). Fizikából javaslom a Dér-Radnai-Soós-t a példamegoldásokhoz, ha maguk a fizikai törvények se mennek, akkor bármelyik gimnáziumi tankönyv-sorozatot.:

[link]

[link]


Informatikából pedig az infoerettsegi.blog.hu -t

2018. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Szóval az a véleményem, hogy ha nem tudsz felkészülni ennyi idő alatt a fizika középszintűre sem (majd kiderül), akkor is érdemes ebbe az irányba menni, mert olcsóbb (tandíj..) később kezdeni az egyetemet, mint előbb kezdeni, aztán bukdácsolni.
2018. jan. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A közép informatika érettségi gyerekjáték, 4 hónap alatt bőven fel lehet rá készülni, sőt...szövegszerkesztés, táblázatkezelés, prezentációkészítés, adatbáziskezelés és weblap, a szóbelire pedig csak tanulni kell. Azt írtad, hogy ezeket a programokat ismered és használod is, úgyhogy szerintem ez jobb választás lenne. Az oktatas.hu-n fenn vannak a korábbi feladatsorok, azokat érdemes megoldani, ehhez szerintem semmilyen könyvre, segédletre nincsen szükség. Úgyhogy szerintem egy 90% feletti infót nagyon könnyű megírni, a bejutás szempontjából ezzel jobban járnál. Az már más kérdés, hogy azért gépészmérnökin kell a matek és a fizika, úgyhogy azokra is érdemes lenne ráfeküdni, erre lesz is kb. 7 hónapod, amíg el nem kezded az egyetemet.

Annyi, hogy a középfokú nyelvvizsgára 28 pontot kapsz, kettő középfokú nyelvvizsgára pedig 40 pontot.

2018. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a közép infót mondanám így elsőre.


Hagyjuk már, hogy emelt kell mindenhez a bent maradáshoz.

Én elég rossz középszintű érettségivel mentem anno. (mivel középsuliban nem érdekelt az egész és alig foglalkoztam vele.)

Ennek ellenére az utolsó matek vizsgámon hoztam a közel jeles szintet. Megváltozott a hozzáállásom a dolgokhoz, szorgalommal álltam neki a tárgyaknak, van amiből korepra is jártam. És ennyi így pont elég volt a diplomázáshoz.

2018. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Szerintem a leglogikusabb az lenne, ha feleveníteném az angol tudásom, és csinálnék egy emelt szintűt a +50 pontért, meg csinálok mellé egy infó érettségit, szerintem. De az is lehet, hogy fizikát, nem tudom még igazán. Azért lenne jó fizikázni, mert írtátok is, hogy ha most nem tanulom meg, akkor később nagyon nehezen fog menni, vagy sehogy.
2018. jan. 3. 01:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Fizikából, matematikából erősnek kell lenni, mert különben úgy jársz, mint több ismerősöm is, hogy első félévben bukdácsolnak a legtöbb tárgyból PTE-MIK-en, vagy inkább hagyják a fenébe az egészet, mert nem bírják. Ha nem jártál/jársz különórára, csak érdekel a fizika és matek, az kevés lesz. Az érettségit megpróbálhatod újra, de nem véletlenül alacsony a ponthatár a szakon, a legtöbb diák ott is hagyja.


U.i.: Ne haragudj a negativitásért, de ez az őszinte vélemény a PTE-MIK mérnök szakokról, nem csak általam. Gyakorlati tudást alig kapsz, az elméletet pedig nagyon nyomatják, fölöslegesen.

2018. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Járok külön tanárhoz, akivel fizikázunk. Természetesen amikor más témakörökkel lesz problémám, fogadni fog és tud segíteni, így kevésbé aggódom ezzel kapcsolatban. Nem sok választási lehetőségem van, Pécsre jóval alacsonyabb a ponthatár, mint pl. Pestre, valamint a lakhelyemhez jóval közelebb is van, így anyagilag is kedvezőbb.

2018. jan. 27. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!