Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nyelvtudással "lehet"...

Milyen nyelvtudással "lehet" anglisztikára menni?

Figyelt kérdés
Azt előre leszögezném, hogy tudom, hogy az anglisztika nem nyelvtanfolyam és a legtöbb óra angolul van stb., stb. Ez rendben van, értem. Ugyanakkor többeket megkérdeztem és mindenki mást mond azzal kapcsolatban, hogy mégis milyen szintű nyelvtudást várnak el. Egyesek azt állítják, hogy az emelt szintű érettségi szintje tökéletesen elég, míg mások azt mondják, hogy még a felsőfokú nyelvtudás is kevés... Szerintetek?
2018. jún. 8. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Én másodéves anglisztika hallgató vagyok.

Én úgy vélem felsőfokú nyelvtudás mindenképp - nekem gimnázium utolsó évében volt C1 nyelvvizsgám, az a szint szükséges. Csak ugye a nyelvvizsga nem írja le teljesen a tudásod, kicsit lutri, mert lehet jó tételt húzol és tudsz róla sokat beszél, szóval ezáltal nemigen lehet behatárolni.

Én inkább úgy mondanám, hogy beszélj folyékonyan, ez fő, minden téren és érts meg mindent, amit hallasz, mert ugye az órák is mind angol nyelven zajlanak, elég macerás lenne úgy jegyzetelni, ha nem érti az ember, hogy mit is mondanak. A többi meg jön magától.

Sok csoporttársam volt az első évben, akikről egyből kiderült, hogy hiába írtak nem tudom milyen jó érettségit meg nyelvvizsgát, egyszerűen nem tudtak beszélni normálisan, ki is szelektálták őket filtervizsgákon és nehezebb tárgyak vizsgáin.

2018. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!