Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nyelvszakokra ajánlanát...

Milyen nyelvszakokra ajánlanátok, hogy jelentkezzek, ha nem anglisztikára?

Figyelt kérdés
Szakgimis vagyok, csak angolul tanultam eddig (végzős vagyok). Nagyon szeretem az idegen nyelveket, és ebből is vagyok csak jó. (Itthon elkezdtem egyedül tanulni németül és norvégul is, de ez persze nem olyan, mintha suliban tanulnám) Viszont az anglisztikáról nem túl jó az általános vélemény, más nyelvszakokat szoktak javasolni, de nálam a német és más nagyobb nyelv kihúzva sajnos. Szóval mire érdemes jelentkezni, ha valaki a későbbiekben fordító-tolmács szeretne lenni?

2017. szept. 28. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra érdemes, ami érdekel. Honnan tudjuk mi az ? Könnyebb olyan nyelvet tanulni, ami érdekel.
2017. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, ez teljesen érthető, de hiába tanulnék olyan nyelvet, amire nincs kereslet. Mert én gondoltam már skandináv nyelvekre elsősorban, aztán görög, holland, ukrán és finn nyelvre is, az ázsiai nyelvek nem nagyon tetszenek.
2017. szept. 28. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a skandináv nyelv mellett szavaznék. Nekem nagyon szimpatikus a társadalmi mentalitás, maguk az országok és gazdaságuk is. Emellett nagyon hasonlít egymásra a 3 nyelv, szóval szerintem biztos érdemes lenne.
2017. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom, és már egyideje ez szerepel az első helyen.:D Köszönöm.
2017. okt. 7. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!