Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért ilyen kegyetlenül magas...

Miért ilyen kegyetlenül magas a ponthatár kommunikáció és médiatudomány szakra?

Figyelt kérdés

Régóta érdeklődöm a szak iránt, viszont most láttam az Eduline-on, hogy a minimum ponthatár 455.

Ez pedig még a pszichológiánál, orvosinál, mérnökinél, közgazdaságtannál is sokkal magasabb.

Nem soha nem voltam “rossz” tanuló, de ha mindent kimaxolok magamból, akkor is “csak” max. 440 pontom lesz,

ugyanis nem vagyok olimpiai bajnok, nem vagyok sem sokgyerekes, sem hátrányos helyzetű, így ezekből nem tudok több többletpontot összehozni.

De miért ilyen magas a ponthatár? Értelemszerűen nem a legreálosabb agyú orvos- és mérnökpalánták készülnek ide, és a végzettség utáni pénzbeli kilátások sem olyan kecsegtetőek, hogy annyira ellehetetlenítsék a szakot azoktól, akiket tényleg érdekel, és nem csak a szükséges pontokat vakarták össze.


Szóval: Tudja valaki, miért ilyen magas a ponthatár?



2018. jún. 9. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

2emelt?

Nem támogatja az állam ezt a szakot oly mértékben.

2018. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Azért, mert nincs rá igény. A mérnöki szakokon például azért olyan alacsony a ponthatár, mert az országban nagyobb rá az igény, így jobb lenne többet képezni, mert a gazdaságnak szüksége van rá.

A magas ponthatárú szakok pedig általában nem annyira szükségesek, ezért kevesebb támogatást kapnak, és akik kapnak, azok is csak a kiemelkedően magas pontszámúak lehetnek.

2018. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

2 emelttel megkapod a 100 többletpontot.

1 emelttel és egy felsőfokú vagy két középfokú nylevvizsgával 90-et (ha az emelt a felvételi tárgyak között van, és nem azonos valamelyik nyelvvel, amiből a nyelvvizsgád van)

Nehéz, mert az állam nem tart sok ilyen hallgatóra igényt, de egyáltalán nem lehetetlen!

(egy 458 pontos - 2 emelttel)

2018. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Mert divatos, és sokan azt hiszik, ezzel lehet sokat keresni, vagy ezzel lesznek sztárok.
2018. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
A válasz a kérdésedre az, hogy mert államilag ez az előírt minimum ponthatár. Akkor is ennyi, ha egy jelentkezett hallgató sem éri el ezt a ponthatárt. Ezeken a szakokon a rangsortól függetlenül van minimum ponthatár, aki azt nem éri el, BIZTOSAN nem fog bekerülni arra a képzésre.
2018. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!