Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek testnevelő tanár?

Hogyan lehetek testnevelő tanár?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szeretnek tanár lenni, akár középiskolában, akár általánosban.

Milyen szakra kell jelentkeznem, hogy tanár lehessek?

Megéri ennek tanulni?



2018. jún. 11. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem itt lehet tanulni hozzá. Nem tudom, hogy megéri-e, ezt te döntsd el. De nekem 1 perc volt megtalálni neten ezt a linket, keres te is tovább

2018. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Szivatás az egész főleg a tesi.

Osztatlan tanárira kell jelentkezni.

Ráadásul 2015 óta kötelező a motoros alkalmassági.

2018. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi az a motoros alkalmassági?
2018. jún. 11. 13:41
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Az a vizsga ahol nagyon szeretnek buktatni.

Ugyan az szinte mint a tesi emelt érettségi.

2018. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most végzel?
2018. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2 év múlva
2018. jún. 11. 15:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Osztatlan tanárira kell jelentkezned, van egy olyan párosítás, hogy testnevelő-gyógytestnevelő tanár, így pl, a Testnevelési Egyetemen lehet tanulni, de egyéb egyetemeken más tárgyat is választhatsz a testnevelés mellé. A felvételinek nézz utána a kiválasztott egyetem honlapján, mert gyakorlati vizsga mindenképp van, és ahogy látom a Testnevelési Egyetemen biológiából is kell egy írásbeli vizsgát tenni.
2018. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szóval biológiából is kell érettségizni?

Én azt hallottam hogy elég az emelt tesi és melle pl közép töri.

2018. jún. 12. 21:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézz utána, és akkor tuti jó infód lesz.

Menj fel a felvi.hu oldalra és MINDEN ott lesz, ami kell. Hidd el, ez az oldal azért készült, és tényleg jól lehet benne keresni. Le van írva, hogy mik a követelmények, meddig tart. Komolyan szánj rá minimum fél órát, ennyit bőven megér a dolog.

2018. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell biológiából érettségizni, de a Testnevelési Egyetem honlapján láthatod (nem tudom, hogy máshol is így van e), hogy ott helyben biológiából kell egy írásbeli vizsgát tenni, az alkalmassági vizsga részeként.
2018. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!