Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Testnevelő tanár szeretnék...

Testnevelő tanár szeretnék lenni és testnevelő - edző szakra vettek fel. Ezzel a szakkal lehetek tesitanár? Vagy hogy lehetek?

Figyelt kérdés

2016. aug. 8. 08:39
 1/10 anonim válasza:
59%
Ez most komoly?Persze hogy lehetsz.De azért elé gáz ha főiskolára jársz és azt se tudod hogy az adott végzettséggel mi lehetsz...
2016. aug. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz.
2016. aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy valaki azt mondja, hogy lehet, valaki meg azt, hogy nem.
2016. aug. 9. 06:32
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

Természetesen lehetsz! Úgy is van meghirdetve ,hogy testnevelő-edző szak, természetesen lehetsz :)

Nekem hidd el, tanárnak készülök én is, biológia-kémia szakosnak :), minden jót bízom benne, egyszer leszünk még kollégák!!!!!!!!

2016. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ennek nem egybe egy a neve, hanem a két külön részét kötötték össze kötőjellel; szóval szerintem nem "testnevelőedző"-nek, hanem testnevelő-és edzőnek kéne gondolni, értelmezni, szóval énszerintem lehetsz. Én úgy értelmezem, hogy ez nem egy dolognak a neve, hanem hogy ezt a két önmagában is "helytálló" dolgot, részt tartalmazza.
2016. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Igen, így igaz, ahogy az utolsó kommentelő mondta, mivel ugye a tanárképzés kétszakos lett...
2016. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A testnevelő-edző nem tanári szak.

Elvileg nem lehetsz tanár.

[link]

2016. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem lehetsz vele tanár.

Ettől függetlenül foglalkoztathatnak különböző oktatási intézmények, de nem tanárként, hanem edzőként.


Tárgyakat tudsz majd beszámítani egy későbbi pedagógus képzésnél.


Ha most nem vettek fel, akkor vagy most nem iratkozol be, és egy évig dolgozol, és tanulsz, hogy több pontod legyen, és úgy jelentkezel újra felvételre, vagy elkezded ezt a képzést, és majd ezután fogsz neki látni egy pedagógus képzésnek, ahol kéred a közös tárgyak beszámítását-elfogadását.

2016. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 11. 07:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tegyük helyre! Ha testnevelő tanár szeretnél lenni, akkor osztatlan testnevelő tanár szakra kell járnod valamilyen szakpárral (pl. földrajztanár). Testnevelő-edző szak egy sporttudományi alapszakos diploma, de nem jogosít fel testnevelés tanítására, mert NEM tanári végzettség. Ha az egyetemen van rá lehetőség, második félévtől iratkozz át osztatlan testnevelő tanár szakra az egyetemen belül!
2016. aug. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!