Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 298 ponttal bekerülhetek...

298 ponttal bekerülhetek szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly érettségiztem,szóval tudom,hogy 298 pontom van.A szak amit megjelöltem,a felvi szerint 30 embert tud max felvenni,és összvissz jelentkeztünk 33-an,elsőként pedig 7en.Szerintetek ki fog hullani legalább 3 ember,és elég lesz a 298 pont? Vagy ha mondjuk az első helyre felvesznek 5 embert,és maradunk erre a szakra 28an,akkor sem kell mindenkit felvenniük,hanem ott húznak meg ponthatárt ahol akarnak?



2018. jún. 12. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Nagyban megkönnyítené a válaszadást, ha elmondanád, milyen képzésről van szó melyik egyetemen.

3 ember valószínűleg ki fog hullani, ettől függetlenül lehet, hogy a központi ponthatár magasabb, vagy pedig előfordulhat, hogy minőségbiztosítás címszóval fentebb tartják a ponthatárokat.

2018. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Közszolgálati egyetem,önköltséges szak,szóval szerintem minél többen mennek,annál jobb nekik.Központi ponthatár meg nem lett meghúzva :)
2018. jún. 12. 11:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Katasztrófavédelmi alapszak amúgy
2018. jún. 12. 11:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Most azt olvastam itt,hogy nem is az egyetem dönti el a ponthatárt,hanem ha mondjuk maradtunk 25en a szakra,és nekem van a legkevesebb pontom,akkor a ponthatár az én 298 pontom lesz
2018. jún. 12. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Most azt olvastam itt,hogy nem is az egyetem dönti el a ponthatárt,hanem ha mondjuk maradtunk 25en a szakra,és nekem van a legkevesebb pontom,akkor a ponthatár az én 298 pontom lesz"


Az esetek döntőtöbbségében ez valóban így megy. Szerintem elég nagy az esélyed hogy felvesznek, mert szinte biztos, hogy lesz olyan aki mást jelölt elsőnek és oda veszik fel.

2018. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ebben bizom 😀 Meg kell nyelvvizsga a szakra,valoszinuleg 1-2 ember amiatt is kihullik szerintem,az nem mindenkinek szokott sikerulni
2018. jún. 12. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Ember. Ha fel is vesznek, a 300pont, sejtet egyfajta tudást, egy tudást ami nulla. Nem bekerülni nehéz, hanem végigmenni.
2018. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!