Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzés vélemémy?

Duális képzés vélemémy?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a duális képzésről?

Sajnis még nem jelentkeztem,csak tegnap döntöttem el hogy szeretnék jelsntkezni.

Szerintetek a határidő lejárta után is lehet még jelentkezni?



2018. jún. 13. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nagyon jó ötlet, sőt, gazdasági területen kifejezetten remek ötlet. A németeknél ez teljesen elterjedt képzési forma, és az ebben részt vevők rendszerint jobban képzettek, mint a sima hallgatók, hiszen élesben, munkahelyen is tanulják a szakmát. Ha nem kutató közgazdász akarsz lenni, akkor kifejezetten a duális képzést javaslom, vagy pedig hogy "csinálj magadnak" duális képzést, azaz már az első évtöl kezdve kezdj el gyakornokként dolgozni valahol


A BGE-t is kifejezetten ajánlom. Nem egy Harvard, de a célnak megfelel és a munkáltatók szeretik.


Hogy van-e pótfelvételi vagy keresztféléves képzés, azt egy egyszerű telefonnal kiderítheted.

2018. jún. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy külön a cégekhez lenne pótfelvételi.keresztféléves nincs.

Ugye ponthirdetésif kell elbírálniuk kit vesznek fel.

Ha most jelentkezem pár helyre. határidő után,az nagy bunkóság lenne?

2018. jún. 13. 08:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó ötlet, de ebben a felvételi eljárásban már nem jelentkezhetsz:(
2018. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem a cégekhez gondoltam a pótfelvételit, hanem a BGE-re.
2018. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Elméletben jó, nálunk nem tudom, de még nem találkoztam olyan oktatóval aki szerint sikeres lehet.

(Leginkább az erősen eső hallgatói morál és hozzáállás további zuhanását látják benne)

2018. jún. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Az biztos, hogy aki nálunk van duális képzésen, az rakétával lő ki tudásban és karrierben is. Őszintén szólva amíg nem dolgoztam élesben, én sem igazán értettem, Kotler miket akar mondani, csak bevágtam könyvből és levizsgáztam. A munkahelyen érti meg az ember a lényeget (és veszi elő újra a tankönyveit vagy iratkozik be posztgrad képzésre, hogy pótolja a hiányzó alapokat).
2018. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor szerintetek már esélytelen hogy jelentkezzek a cégekhez?:(

Remgeteg dolgom volt ,sokat gondolkodtam a dolgon és mire ténylegesen eldöntöttem, hogy jelentkezek már június volt :(

2018. jún. 13. 10:03
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Ja hogy akkor már bent vagy alapszakon, most választanád mellé a duális képzést? Ez nem volt világos.


Ha bent vagy főszakon akkor nem kell duális képzésre jelentkezned, se a határidő miatt pánikolnod. Egyszerűen keress egy céget ahol heti 10 órában gyakornokként dolgozhatsz. Minél nagyobb céget keress, lehetőleg multit. A nagyoknak van fix gyakorlati programjuk (például Magyar Telekom), nézd meg a honlapjukon mit kínálnak. Másokat csak keress meg. Ha bejársz valahova heti kétszer, már tökéletes.

2018. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szóval tavaly kezdtem egy egyetemet de elég lightos és hozzá jól passzolna egy gazdasági szak. Így oda is jelentkeztem idén a felviben.

És ezt a bizonyos szeptemberben kezdődő szakot szeretném még duálisan csinálni.

Csak uye közben vizsgaidőszak a másik szakomon stb és teljesen lekéstem a határidőket.

Nem tudom hogy mekkora pofátlanság lenne vagy egyáltalán van e értelme most elküldeni a jelentkezést a cégekhez.

2018. jún. 13. 11:11
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Semennyire nem pofátlanság, sőt az sem, ha ismerősöket kérsz meg, hogy nyomjanak be valahova. Az egész jövödet megalapozod.
2018. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!