Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a "magolási" készségemet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jó a magoló, értenem kell, amit tanulok különben annyira sem megy. Elég lassan tudok verseket is tanulni emiatt... van valami módszer amivel ez fejleszthető. Gondolom a színészeknek is nehéz előszőr, aztán meg egyre gyorsabban megy...így gondolom a rutin az nagyban segít. Van esetleg erre valami jó módszer... vagy aki amilyen tehetséggel született úgy marad?

A válaszokat köszi😊



2018. jún. 14. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Addig tanulod amíg nem tudod.
2018. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Amugy olyan értelmetlen verseket magolni semmi értelme. Minél több ideig nézed annál jobban tudod majd ami kín keserves tudom, de én így szoktam ha eljön a szükség.:D
2018. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán próbáld meg fejből időközönként visszaidézni és leírni. Vagy tanuld soronként, két soronként; és utána tedd össze az egészet egybe. Vagy költsél hozzá dallamot; és akkor mégse lesz olyan egyhangú, monoton az egész.
2018. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak úgy megy, ha hangosan mondom, így tudok memorizálni. Addig mondom, amíg vissza nem tudom mondani az egészet megállás nélkül.
2018. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat😊... ez alatt nem csak verseket értettem, hanem tételeket is... főleg az érdekelne, hogy hogyan fejleszthetem ezt... hogyan tudok a részidőn javítani? Van valami módszer? Ha nincs azt is megértem...
2018. jún. 14. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorom óta szerepelek színpadon, a verseket/szövegeket mindig könnyen megtanultam, viszont a magolás nekem sem ment soha.

Az ilyen szövegeknél pont, hogy az előadás, a hanggal történő színjátszás segít igazán. Verseket nem lehet úgy tanulni, hogy az elejétől a végéig megpróbálod bemagolni, utána pedig ledarálni.

Minden részt köss egy érzéshez, egy ismerős dologhoz: csalódás, boldogság, szerelem...stb.

Egy 200 éves szöveget is elő lehet adni úgy, hogy a legfiatalabb Musica.ly-zős generációnak is tetszen.

Szóval...magolni a tyúkoknak kell! Neked viszont megtanulni kikapcsolni azt az undormány stressz-gombot, ami meggátol.

Légy szabad! Gyakorolj hangosan. El is túlozhatod, ettől is rögzül.

2018. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: Amit te csinálsz azt is magolásnak hívnak.


Történelem, magyar, jog és stb... ezeket csak magolni lehet...Leülsz és beseggeled és tudni fogod. Ezek lexikális tudások...igazából semmire se jó.


Matek/Fizika/biológia/kémia. -> nem lehet magolni.. érteni kell... -> az életben fontos.. ezekkel már lehet jutni valamire az életben.

2018. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A matek, fizika, kémia stb részhez is eszméletlen mennyiségű magolás kell. Ahhoz, hogy megértsed a folyamatokat, először meg kell tanulnod az alapokat, hogy pl kémiában mik az adott vegyület tulajdonságai, hogy utána a rá jellemző reakciókat értsed, miért történnek, na és, hogy azokat ne nagyon kelljen magolni.

Sokadik vizsgámat csinálom már vegyészmérnökin és rengeteg képletet, törvényszerűséget, fölösleges levezetéseket kell megtanulni. Nekem érdekesek, de hogy azzá váljanak, értenek kell.

Én mindig a már meglévő tudásom alapján értelmezem, hogy mi történik az adott matematikai műveletek során és utána ha értem már csak rengetegszer kell ismételni, mondjuk leírni, nekem az működik. Sajnos ezeknél már nem elég az érztés.

Mindenesetre, ha tetszik, amit tanulsz és érdekesnek találod, akkor bár lehet, hogy kitéped a hajad a sok magolástól, de legalább tudod, hogy azért teszed, mert szereted. :D És úgy könnyebb is, ha nem vérző szívvel ülsz neki, hogy ezt már megint minek kell.

2018. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizikát -rosszul csinalod. Integrál derivál kell és vizuális elképzelés. Integrallal derivállal minden keplet előállítható.
2018. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!