Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a kommunikációs készségemet? Lent kisebb regény.

Figyelt kérdés

Alapjáraton elég visszahúzódó lány vagyok, mindig is ilyen voltam.Aztan pár éve depressziós lettem egyéb okok miatt, teljesen bezárkóztam és szociálisan gyakran szorongtam.Azóta járok terápiára, de még mindig nehezemre esik az emberekkel beszélni, főleg idegen nyelven.És ez a legnagyobb gondom, mert egy nyelvi szakon szeretnék továbbtanulni.Imádom a nyelveket, a kultúrákat és a törit.

De ez így mit sem ér, ha nem tudok kommunikálni...😞

Köszönöm szépen, ha végig olvastad!



2016. aug. 11. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát először magyarul beszélj az emberekkel és ha úgy már nem esik nehezedre akkor próbálj más nyelven
2016. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beiratkozhatsz nyelviskolába vagy kurzusra. Állítólag ott jó a hangulat. Társaságban jobban felszabadulsz, és még nyelvet is tanulsz. Annyi hátránya van, hogy fizetni kell érte.
2016. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tudom hogy nehéz de próbáld levetkőzni a gátlásaidat ( egyébként az alkohol jó erre a célra, nem azt mondom hogy rúgj be vagy szokj rá de kezdetnek megteszi)vagy beszélgess olyan emberekkel akikkel valószínű hogy sosem találkozol az életben és akkor nem lesz rajtad nyomás hogy ettől most függ valami. Vagy ha idegen nyelven szeretnél beszélni próbáld ki hogy elmész külföldre és kérsz magadnak egy fagyit vagy bármi ilyesmit. És ezzel már beszéltél is. Ha sok ilyet csinálsz sokkal könnyebb lesz a későbbiekben. De persze nem vagyok pszichológus szóval...
2016. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Gyakorold, menj oda emberekhez az utcán a többi fejlődik és kialakul. Ne hadarj, próbálj határozott lenni. Olvasás segíthet a választékos kommunikációban. Én pl. lazábban beszélek angolul, mint magyarul. A primitív emberekkel ne foglalkozz. Keresd meg azokat a dolgokat az életedben, amik feltöltenek. Én próbálom kerülni a negatív embereket, viszont családon belül elég nehéz. Később rá fogsz jönni, hogy a sok netezés időpocsékolás volt, én 18 éves koromig vérbeli kocka voltam, már sajnálom a ráfordított időt/energiát. Keress könnyen megvalósítható célokat, amint megvannak a céljaid jönnek a "háttársak". A háttárs pont mátrixból való, de igaz. Egyszer kitaláltam, hogy külföldön akarok dolgozni, pár hét múlva rám írt fb-n egy régi barát, hogy üresedett egy szoba nem jössz ki angliába. Legyél pozitív! Kritikusoknak még sohasem állítottak szobrot. Kicsit sokat írtam :D Sok sikert! 27/F
2016. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!