Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű informatika és...

Középszintű informatika és angol érettségire fel lehet készülni egyedül közel egy év alatt?

Figyelt kérdés

Már leérettségiztem ,dehát kiegészìtő érettségi lennne mind a kettőből ,a felvételi miatt csinálnám . Angolt tanultam a gimiben 4 évig ,infòt viszont csak 10.-ig. Szerintetek fel tudnák készülni egyedül a 2019-es májusi érettségiig? Tapasztalatok esetleg valakinek?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. jún. 17. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Angolból csak akkor ha az alapjaid megvannak. Informatikából minden további nélkül.
2018. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
*tehát,elnézést elírtam :)
2018. jún. 17. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Angolhoz nem értek, de infóból középszinten még fél év alatt is.
2018. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Már leérettségiztem..." - Na jó, de mégis mikor? 2017-ben? Vagy 1967-ben?


"Angolt tanultam a gimiben 4 évig" - Érettségiztél is belőle? Akár igen, akár nem, nem mindegy, hogy

- akkor milyen szintig jutottál (konkrétan melyik könyv hányadik leckéjéig? vagy legalább annyit tudsz, hogy milyen szintű könyv volt? mostanában van, aki pre-int szintű könyvben van, amikor érettségizik, más meg már egy advanced könyvvel a háta mögött)

- ha nem tanulod azóta is folyamatosan, akkor mennyi időt hagytál ki

- azalatt mennyit fejlődtél vissza.


"fel tudnák készülni" - Hát bocs, de ilyen nyelvérzékkel nehezebb dolgod lesz mindenképp...

2018. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsò! Tavaly érettségiztem , s angolbòl nem érettségiztem de ezt a kérdésem alatti leírásba oda is írtam,hogy kiegészìtő érettségi lenne ,s meg néztem a könyvet amit utoljára vettünk a suliban B1-es szintig jutottunk ,de azòta nem nagyon foglalkoztam vele,szóval nyílván felejtettem azòta.
2018. jún. 19. 19:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben kezdtem az infó tanulást, az összes előző évi feladatot megcsináltam. Órán semmit sem csináltunk, s így lett most 91%-os. Csak akarat kérdése.
2018. jún. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem nagy a vész, csak ugorj neki egy másik (hogy ne legyen olyan unalmas) B1-es felkészítő könyvnek (olyannak, amiben a megoldások is benne vannak), és csináld végig, a középszintű simán menni fog. De ne kampányszerűen tanuld, hanem egy éven keresztül tényleg folyamatosan, rendszeresen, heti 4-5-ször vedd elő magát a könyvet és módszeresen rágd át magad rajta, kérdezd ki magadtól a szavakat, stb., közben meg olvass sokat angolul, állítsd át a mobilodat, mindenedet angol nyelvűre, és nézz sok filmet angolul, angol felirattal, plusz tanulj meg magadban beszélni angolul naphosszat. És az elmúlt évek érettségi feladatsoraiból is csinálj meg minél többet, és tanulj a hibáidból. A fogalmazásokat lehetőleg mutasd meg angoltanárnak, vagy legalább olyannak, aki tud angolul. Sok sikert. :)
2018. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Simán, mondjuk ahogy előttem.írták, angolból kell némi alap. Az infó pite
2018. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!