Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Elte programtervező informa...

Az Elte programtervező informatikus bsc, és matematika bsc között mennyi különbség van matematikát illetően?

Figyelt kérdés
Tantervét tekintve matematikából szinte nincs eltérés.

#matematika #proginfo.
2018. jún. 18. 01:16
 1/3 Baluba ***** válasza:

Ég és föld a különbség . Én matematikát tanultam, a proginfón tanítok. Valaha a proginfet programozó matematikusnak hívták, és az is matematikusi diplomát adott, innen maradt meg a tantervben a sok matek. Viszont most már a sima matekon is sok programozás, illetve "informatikai" matek van. Így a prog.mat helyett lett prog inf, ami inkább egy sima programozói kézpzés, emelt matekkal. Ennyit a háttérről.


A különbség abban van, hogy hiába azonos a tárgy neve, sokkal bővebb a bennefoglalt anyag; valamint valamint infón elég egy nagyon alapszintű gyakorlati ismeret az adott tárgyból, matekon hibátlanul kell tudni és érteni az elméletet is.


Harmadrészt óriási különbség van a felvett diákok matematikai képességeiben, ami alapvetően befolyásolja, hogy milyen lehet az óra menete.

2018. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az Elte proginfo. matematikusi diplomát ad?
2018. jún. 18. 23:14
 3/3 Baluba ***** válasza:
Bocsánat, hogy nem fogalmaztam világosan. Régen azt adott, ma már nem.
2018. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!