Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia mellett HR szak...

Pszichológia mellett HR szak párhuzamosan?

Figyelt kérdés

Az államilag támogatott félévekbe külön-külön számítana be a két szak?

Tanácstalan vagyok. Hagyjam itt a pszichológiát és menjek át a HR-re vagy elvégezhető párhuzamosan is?


2018. jún. 18. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Külön-külön számítanak bele. Tehát ha párhuzamosan végzed a kettőt államin, akkor duplán fogynak a támogatott féléveid.
2018. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És szerinted elvégezhető párhuzamosan?

2018. jún. 18. 13:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, mennyire teljesíthető?
2018. jún. 18. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:

HR nem egy vészes szak, levelezőn párhuzamosan lehet végezni. De főleg attól függ mihez szeretnél utána kezdeni vele. Ha HR-es akarsz lenni sok helyre pszichológia diplomával is felvesznek.

Amúgy azt is csinálhatod hogy befejezed ezt a szakot amin vagy és utána végzed el az emberi erőforrás tanácsadó mestert, elfogadják bemeneti szaknak a pszichológiát és így HR-es végzettséged is lesz a végén. Meg ez csak 4 félév úgyhogy kevesebb állami szemeszter kell hozzá és könnyebb bejutni mint emberi erőforrások alapszakra államira

2018. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De ezzel a tanácsadó mesetrképzéssel generalista is lehetek idővel?

Mert az az érzésem, hogy ezzel a kombóval pont két szék közé esnék...

2018. jún. 18. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:

A HR alapszakosok is erre szoktak tovább menni, ha nem mennek el más irányba inkább alapszak után. Ergo ugyanott vagy mint ők.


Amúgy az első 3 HR generalista állás professionon:


[link]


[link]


[link]


Egyiknél se kérnek konkrétan HR diplomát, csak HR tapasztalatot azt meg viszonylag könnyű szerezni egyetem mellett mert sok gyakornoki lehetőség van. Még magyar alapszakost is ismerek aki egyetem mellett HR gyakornok volt.


Ezt meg csak azért mert itt dolgozok:

[link]


Pont írja hogy HR diploma vagy pszichológia az elvárás.


Elég ha van HR tapasztalatod, diákként meg viszonylag könnyen felvesznek gyakornoknak. Még én is voltam HR-es alapszak alatt pedig más gazdasági szakon tanultam. Ha megnézed nagyon sok állás van ahol csak annyit írnak hogy legyen felsőfokú végzettséged. A HR pont egy olyan szakma amire nagyon sokféle diplomával mehetsz.

2018. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos volt!
2018. jún. 19. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!