Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földtudományi alapképzési...

Földtudományi alapképzési szakon lehet egyszerre több specializációt választani? Pl. Csillagászat és geofizika?

Figyelt kérdés

Vagy hogy működik ez a specializáció, hanyadik évben kell?


Azért gondolom, hogy lehet/kell többet mert a felvi.hu ezt írja "A választható specializációk kreditaránya 50-90 kredit."


Ha lehet, akkor szerintetek melyik a legjobb párosítás, ami az MSc-nél a legjobb lehetőségeket nyújtja?


2018. jún. 21. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem hivatalosan nem vehetsz fel többet egyszerre, de ennek ellenére felveheted a többi specializáció tárgyait, ha beleférnek az órarendedbe. Én geofizikán vagyok hivatalosan, de tervben van, hogy néhány órát felveszek a csillagászat szakirányról is, mert amúgy geofizikán belül az űrkutatás érdekel inkább. Az msc-nél pedig szinte majdnem mindegy, hogy milyen szakirányon végezted a bsc-t, mert van mozgás a szakirányok között. Még simán mehetsz csillagász msc-re is geofizika bsc-ről, csak be kell pótolni majd néhány tárgyat az első félévekben. A hangsúly szerintem azon van, hogy meglegyen a kellő fizika és matek alap, amit megkapsz több szakirányon is (geofizika, csillagászat és meteorológia).
2018. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!