Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most mégis mihez kezdjek?...

Most mégis mihez kezdjek? Továbbtanulás.

Figyelt kérdés

18 éves, idén érettségiző lány vagyok. A tanulmányi eredményem jó is-rossz is. Mivel magyar emeltet csináltam (amiből jó is vagyok), ami 63% lett összesítésben és, mivel szeretem a törit (a tanárom miatt sajnos 4 és ötös között ingáztam sokat, viszont az írásbelim hármas, szóbelivel még felhúzhatom négyesre, ha nagyon kimaxolom). Van nyelvvizsgám is, azonban ezekkel együtt sem lesz elég pontom a tanári szakra (magyar-törit és magyar-etikát jelöltem meg). Harmadik szaknak a pedagógiát jelöltem meg, viszont tanár sem szívesen lennék, nemhogy pedagógus. A pedagógiára amúgy is a barátom beszélt rá, mert ő is azt tanulja egy éve és mindig mondta, hogy nem olyan rossz ez. Ma viszont kiderült (pont azután, hogy realizálódott bennem, hogy nem lesznek meg a tanárira a pontjaim), hogy ő váltani akar, politológiát akar tanulni (nem a szakja a fontos, hanem a váltási szándéka).


Most mégis mihez kezdjek? Úgy érzem, hogy teljesen romokban vagyok én is és a jövőm is. :(


Valakinek bármi ötlete van?



2018. jún. 21. 22:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Magyar emelthez képest elég érthetetlen mondatokat írtam. Remélem azért ki lehet bogozni.
2018. jún. 21. 22:59
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Olyat tanulj, amiből meg lehet élni! Amiket felsoroltál, mind éhen halós szak. Persze a tanári diploma nem csak tanári pályán hasznosítható, de hogy érdemes-e 5-6 évet tanulni olyan vonalon, amely nem vonz... Nem biztos. Ha mindenképp tanári, akkor az egyik szakod legyen idegen nyelv!


De a fő kérdés az, mit csinálj, ha nem vesznek fel. Izmosítsd a tudásod, hogy jövőre jobb legyél, és esetleg helyezkedj el részmunkaidőben valahol!

2018. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy hagyod magad befolyásolni. Az, hogy a barátod szerint nem (volt) olyan rossz a pedagógia, az azt jelenti, hogy neked is tetszeni fog? Ami a legfontosabb lenne, hogy ismerd meg magadat, azt amit TE szeretsz, ami téged érdekel.

Én is egy idén érettségiző lány vagyok, és lehet engem sem vesznek fel idén. Ha így történik, bár szomorú leszek biztosan miatta, de tudom, hogy kihagynék egy évet, és jövőre újrapróbélkoznék. Ez az 1 év alatt pedig sok hasznos dolgot csinálhatsz. Például kitalálni, hogy mit is szeretnél magaddal kezdeni, mit tanulnál szívesen. Dolgozhatsz egy kicsit, nyelveket tanulhatsz, de ami véleményem szerint a legkézenfekvőbb az, ha újraírod az emelt magyarod. Vagy esetleg egy középszintű érettségi tárgyat vagy újraírod, vagy szintemelőzöl.

A lényeg, hogy ne mások mondják meg, hogy mi lesz jó neked. Nyugi, nincs romokban a jövőd.:) Sok sikert!

2018. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha ennyire nem tetszenek a megjelölt szakok, és van rá lehetőséged, akkor hagyj ki egy évet. Én is ezt tettem most, szóval tapasztalatból beszélek.

Menj dolgozni, iratkozz be nyelvtanfolyamra, esetleg érettségizz újra olyan tárgyból, ami szerinted jobbra is sikerülhetett volna.

Tapasztalatból mondom, hogy nekem is nagyon sokat változott a hozzáállásom egy év alatt, és teljesen más szakokat jelöltem be, mint tavaly. Nekem nagyon jót tett a kihagyás, és sok más ismerősöm is hasonló véleményen van.

2018. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Ha szereted a magyart es elhivatott vagy akkor folytasd csak a pedagogiai szakot. Szerintem a tortenelem az nagyon jo. Esetleg halaszthatnal egy evet es jelentkezhetnel az erasmusnal, hogy kulfoldre mehess. Mondjuk egy nemetorszagba, olaszorszagba vagy barmely mas orszagba es ott elsajatithatnad azt hogy ok hogyan eltek meg a tortenelmet mi s velemenyuk, tabu temak, miert jo x y nemzethez tartozni. Tagulna a latas kirod, megprobalhatnal egy blogot letesiteni, youtube csatornat amivel fejleszthetned eloadoi kepessegedet amit az oktatasban hasznositani tudnal. Esetleg meg egy konyvet, mondjuk magyar szemmel nemetorszagban (pelda). Nem sok palyakezdo tudja elmondani hogy o mar konyvet is irt es ezt isreferencia kepp hasznosithatnal.


De az elobbivel a tanari/ pedagogiat tamogattam. Igazabol azaz elsodleges, hogy TE mit szeretnel, ne a baratod mondja meg. A te eletedet neked kell iranyitani. Ha halasztani szeretnel, akkor halassz. Keres munkat, amiben szivesen elhelyezkedhetnel.

Ird le egy papirra mi erdekel, melle pedig a pozitiv es negativ tulajdonsagait.


Sok sikert!

2018. jún. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ha a pénz befolyásolja a döntésést, az ugyanolyan rossz, mintha más valaki döntene helyette. Nem sokra fogja vinni egy olyan végzettséggel, amivel jól lehet keresni, de közben utálja. Pár hónap után kiég és az államis féléveit is elpazarolja.


Olyat tanulj, amit szeretsz. Hidd el, nem akkora tragédia 1 évet kihagyni, mintahogy most érzed. Ezt az egy évet töltsd hasznosan (pénz gyűjtés, pluszpontok szerzése, javító érettségi, nyelvtanulás stb). És talâld ki, hogy mivel is szeretnél foglalkozni.

2018. jún. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!