Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolákra/egyetemekre...

Főiskolákra/egyetemekre szükséges nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Egyfelől a bekerüléshez kell-e, másrészt pedig az ottani évek alatt szükséges-e tenni. Vagy esetleg ezt intézménye válogatja.

2018. jún. 24. 22:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Csak egy példa, nekem ne mondja már senki, hogy pl. az ABC-t nem lehet megtanítani nyelvvizsga nélkül. Azoknak a 60 éves asszonyoknak sem volt nyelvvizsgája szerintem, akik minket tanítottak alsóban. Szóval ez esetben nem igazán értem, hogy "fhú nyelvvizsga nélkül nem érdemel az illető diplomát" felfogást.
2018. jún. 25. 10:30
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

akik alsóban tanítottak, nem is diplomás tanárok... ők csak tanítók. és nem véletlen nem tanítanak felsőben..


Illetve ne régi és elavult példát hozz. akkor még nem volt elengedhetetlen, mert zártabb volt a világ, manapság már minden viszonylag nyitott, sok az utazás, sok a nemzetközi cég meg miegyéb. kell.

2018. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mai napig ott tanítanak az iskolában, és szerintem nem kevésbé tanítják meg, mint akinek van nyelvvizsgája. Egyébként én valami hasonló tanítóiban gondolkodtam, mondjuk egy középiskolai tanár már nyilván más tészta, azt nem vitatom.
2018. jún. 25. 11:20
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
persze, mai napig ott tanítanak. mert már nem csináltatják velük újra, meg már nem sokáig tanítanak. Ellenben ha te most kezdenéd a pályát, még vagy 40 évig a pályán lennél. manapság kellenek a nyelvek. a nyelvoktatást pedig egyre fontosabb minél fiatalabban elkezdeni, már óvodában illetve alsóban. Ergo neked is fog kelleni tudni, hiszen mi van ha pl olyan suliba kerülnél tanítónak ahol csak nyugdíj előtt álló idős tanítók vannak? és valakinek alsóban nyelvet kell tanítania. azt fogják felvenni aki tudja is.
2018. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendszerváltás előtt még működött ez a hozzállás, amit a kérdező képvisel, ma már nem állná meg a helyét.
2018. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!