Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnáziumban érdemes végzőskén...

Gimnáziumban érdemes végzősként magántanulónak lenni? Hogy lehet elintézni? Kell minden tantárgyból osztályozó vizsgát tenni? Ha igen nagyon nehéz ötösre? Magántanulóként végezhetek diákmunkát?

Figyelt kérdés

A tesóm két éve végzett ugyanitt és neki katasztrófa volt az utolsó év. A tanárok vagy nem jártak be rendesen az órákra vagy a végzősöknél relaxáltak a kilencedikesek után. Ahelyett hogy az érettségire készültek volna minden sz*rt meg kellett tanulniuk töriből és magyarból de matekból sem a feladatsorokat gyakorolták. A végén aztán kapkodás lett és nagyon rosszul sikerült a bátyám érettségije holott amúgy csak két négyese volt 12. végén. Emiatt halasztania kellett egy évet. Tehát magyarul minden mással szivatták őket de a tételeket ki sem dolgozták például.

Egyébként ez egy elitnek mondott gimnázium (nem akarom a nevét megmondani) szóval tele van az osztályom maximalista emberekkel akiknek csak az ötös jó mindenből és kényelmetlen már ez a közeg. Emiatt is jó lenne váltani.


2018. jún. 24. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni elintézni, nagyon nyomós érv kell hozzá, az nem lesz jó, hogy a bátyád béna érettségit írt. Egyébként különórákon simán van esélyed felkészülni 5-ös érettségihez.
2018. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azt hittem mindenkinek egyéni döntése. Csak speciális esetben engedik meg?
2018. jún. 24. 23:52
 3/6 anonim válasza:
Szülői kérelmet kell benyújtani az igazgatóhoz, aztán vagy elfogadja vagy nem. Ha elfogadja lehetsz magántanuló vagy kérhetitek, hogy csak néhány órára ne kelljen bejárnod vagy akár egyikre se. Magántanulóként is ugyanúgy fogsz teljesíteni ahogy eddig vagy akár még jobban is csak az a lényeg hogy ne szarj a tanulásra hanem minden nap legalább 2-3 órát rendesen tanulj akár internetes segédanyaggal.
2018. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nem kell mindenből vizsgát tenni, mert nem mindenből lehet. Nálunk például magatartásból, szorgalomból, tesiből, rajzból, technikából és énekből nem lehet. Ezért ha valaki ezekből bukik akkor évet kell ismételnie.
2018. aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia.

Nekem nagyon könnyen megadták a magántanulóságit (Szeged, egy jó nevű iskola) bár én nem 12-es vagyok. Az volt az indok hogy nem bírom az embereket és a szorongás rengeteg egészségügyi panaszt eredményezett (persze ez szebben megfogalmazva).

Nem kell mindenből, a kezségtantárgyakból nem kell tenni vizsgát (pl. ének; razj; stb...).

Nem kifejezetten nehéz, ez függ a tanártól is (sajna), hogy szóbeli és/vagy írásbeli vizsgád lesz és hogy a tanár milyen kérdéssort rak össze; mennyire segít (rávezet e a megoldásra). Én mindenből elég könnyen négyesre vizsgáztam, amikor még bejárós voltam akkor is négyes voltam. Csak ez most kevesebb tanulási idővel értem el, önálló sokkal hatékonyabb; gyorsabb.

Az utolsó kérdésre sajnos én sem tudom a választ, pedig érdekelne.Remélem tudtam segíteni.

2018. aug. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon köszönöm.
2018. aug. 19. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!