Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg melyek a legpiacképes...

Jelenleg melyek a legpiacképesebb BSC képzések?

Figyelt kérdés
Számít állásinterjún,hogy levelezőn vagy nappalin végeztem?
2018. jún. 25. 15:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Informatikus képzések, mérnöki képzések és gazdasági képzések a legpiacképesebbek, többnyire, de nem feltétlenül ebben a sorrendben. Infóval nem lehet mellélőni, a legjobb mérnöki szakok a Gépész, a Villamos és a Mechatronikai, gazdasági szakok közül az Alkalmazott közgáz és a Pénzügy Számvitel.
2018. jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%

Villamos, gépészmérnök, informatikai szakok közül mindegyik, pénzügy számvitel.


Persze hogy számít, ez miatt ha nem muszáj, én nem írnám bele az önéletrajzomba a helyedben, a diplomán sem lesz rajta, ha nem muszáj ne is említsd meg.

2018. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
74%
Többnyire, de nem feltétlenül alatt azt értem, hogy pl egy Gazdálkodási és Menedzsment többet ér, mint egy könnyűipari mérnöki szak, meg vannak még más példák is persze ilyenre. Ha írsz konkrét példákat segítek szívesen.
2018. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
47%

Ha csak a BSc/BA "piacot" nézzük, akkor

- pénzügy

- kereskedelem és marketing

- programozó, ha tudsz is programozni, nem csak papírod van.


Vannak szakmák, amelyekben szerintem kell az MSc és ebből legjobbak a

- gépészmérnök

- villamosmérnök


Amit az 1. ír, az "alkalmazott közgazdaságtan" az valójában az "elméleti közgazdaságtan" szerintem (az alkalmazott lenne a pénzügy, marketing stb.). Lehet vele karriert építeni, de nehezebb mint a pénzügyből vagy marketingből, és kell hozzá az MSc szint.

2018. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat!Szakmérnöki képzésekrol mi a velenenyetek?Van mar egy BSC diplomam.
2018. jún. 25. 16:47
 6/36 anonim ***** válasza:
36%

4-es nem jól írja. Egyrészt marketing nem tartozik a legjobb szakok közé (legalábbis alkalmazott közgazdaságtan jobb nála, és ezen kívül még számos gazdasági, informatikai, mérnöki szak is), másrészt nincs olyan szak, hogy elméleti közgazdaságtan.

Harmadrészt az általa említett pénzügy és kermark szakok pont olyanok, amik mellé szükségesebb egy mester, ha többet el akar vele érni az ember, míg a 2 mérnöki szaknál kevésbé fontosabb. Ne zavarjuk össze a kérdezőt, ha valaki nincs tisztában a dolgokkal.

2018. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó: neked nincs fogalmad nagyjából semmiről úgy látom.


A kérdező azt kérdezte, hogy BSc-vel mit lehet kezdeni. Erre feleltem azt, hogy marketing és pénzügy a két legesélyesebb. Ha ezt nem érted, akkor nem értesz hozzá. Ennyi.


Nem írtam, hogy van elméleti közgazdász. Azt írtam, az alkalmazott közgazdászt kellene inkább elméletinek nevezni. Sajnálom, hogy nem jött át az üzenet. Sőt úgy látom, a hozzászólásom többi része se nagyon...


Kérdező ne zavarjon meg az előbbi okoskodó, mert nem ért hozzá.

2018. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező ha a kereskedelem és marketing érdekelne, akkor itt írtam róla egy kicsit, hogy miket lehet vele csinálni (igen, a BSc-vel is, nagyjából senkit nem érdekel ebben az iparágban, hogy van-e MSc-d): https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..
2018. jún. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Köszi, de legfőképp mérnökibe gondolkozom, csak kiváncsi voltam ,hogy ezenkívül mi még piacképes.Informatikusoknak tudom,hogy nagyon jól fizetnek de annál fontos,hogy kb az legyen az életed :D Nem való mindenkinek sajnos.
2018. jún. 25. 20:04
 10/36 anonim ***** válasza:
38%
Azért írtam a programozót BSc-nek, mert oda is elég egy BSc szerintem ha tudsz amúgy programozni (úgyis otthon tanulsz meg). A gépészhez, villanyoshoz mindenképpen kell az MSc ha rendes munkát akarsz.
2018. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!