Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor fizetős leszek...

Most akkor fizetős leszek vagy nem?

Figyelt kérdés

Főiskolára járok, elvileg szeptembertől megszűnik az állami finanszírozású féléveim száma, tehát a maradék időt fizetősként kellene végigvinnem.


De egy ismerősöm, aki kezdetektől fizetős volt, mondta, hogy ő addig fel sem tudott venni tárgyakat, amíg be nem fizette az adott félévet, vagy legalább egy részletet, ehhez képest én előzetes tárgyfelvételnél (nemrég)fel tudtam venni szinte az összes kötelező tárgyamat.


A TO-n azt mondták, ha elfogynak az állami finanszírozású féléveim számai, akkor nincs mit tenni, perkálni kell, hiába kitűnő vagy jeles átlagú az ember, mert levelezőn még az átlag sem számít, nem kérhetem át magam állami finanszírozásúra (állítólag remek átlag esetén igényelni lehet).


Valakinek erről van valami tapasztalata? Vagy ez egyetem / főiskola függő is lenne?



2018. jún. 26. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Fizetős leszel. Nem is értem, mit nem értesz, világosan megmondták a TO-n is.
2018. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A TO nem mindenható, volt már, hogy tévedtek. Ezért lennék kíváncsi tapasztalatokra.
2018. jún. 26. 16:25
 3/6 Metionin ***** válasza:
91%

Az érdekes hogy addig nem tudott tárgyakat felvenni. A tandíjat általában október 31-ig kell befizetni, a tárgyakat meg szeptember x-edikéig már venni kell felfelé.

Am igen, ha elfogytak a félévek akkor fizetni kell, ez van. Nekem is 5,00 átlaggal is perkálni kellett, mert akinek elfogytak a félévei az eleve kiesik abból a körből akik átkérhetnék magukat.

2018. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Iskola függő.

Melyik suliba jársz?

Debreceni egyetem engedi a tárgyfelvételt sőt 2 részletben is lehet fizetni, ha kérvényezed.

Ha le jár a féléveid száma akkor ha törik, ha nem, fizetős leszel mindenhol.

Persze vannak ilyenkor is ösztöndíjak amire jelentkezhetsz.

2018. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha lejárnak az államilag támogatott féléveid akkor fizetős leszel. Még előtte kapsz hivatalos tájékoztatást a Neptunban erről most nyáron. Lehet levélben is. Bár nálunk már nem küldenek hivatalos postai levelet, mert a Neptunban is van egy külön fül a hivatalos értesítéseknek. Fellebezni nem tudsz ez ellen, mert törvény mondja ki.


Nálunk megvan szabva a határidő meddig kell befizetni a félévet, de ha 1-2 hetet csúszól akkor sincs semmi gond. Még jóval a tantárgyfelvétel előtt berakják, tehát olyan aug 20. án már tudom fizetni a félévemet (és mondjuk aug 28 a határidő) a tárgyfelvétel, meg szeptember közepe fele van (egy kicsit hamarabb). Szóval, ha szeptember 10. én fizetem be akkor nincs gond. Viszont, ha nem fizetem be nem tudok felvenni tárgyakat...


Viszont részletfizetést lehet kérvényezni. Illetve, ha diákhitelt igényelsz, hogy a diákhitel fedezze a tandíjadat azt később szokták kifizetni, de nem is neked fizetik ki, hanem az iskolán utalják, de azt is kb a félév közepén. Ilyenkor természetesen tudsz felvenni tárgyakat.

2018. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Engem is átraktak, amikor elfogytak az államilag támogatott félévek. De a tárgyakat minden további nélkül fel tudom venni. A tárgyfelvétel ugye az első hét, a tandíjat pedig nem szokták kiírni a 4. hét előtt...
2018. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!