Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás Szolnokon....

Továbbtanulás Szolnokon. Melyik a jobb iskola?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben leszek nyolcadikos,és már elkezdtem azon gondolkozni,hogy hova menjek továbbtanulni. Idegennyelvi szak érdekelne legjobban.

Azt láttam,hogy a Széchenyinek és a Verseghynek van angol szakja. Viszont a Varga általános programja is megtetszett.

Melyik iskola az,ami nem is gyenge,de nem is annyira nagyon nehéz? Mert úgyhallottam,hogy a Verseghy az nagyon kemény,és sokat kell tanulni,ami egy picit megrémisztett.

Ha valaki tudna mesélni az iskolákról(aki odajár/járt) azt nagyon megköszönném! :)


Ja,még az érdeklne,hogy ezek között az iskolák között melyikbe lehet járni röplabda edzésre,full kezdőn,úgy hogy legyen is belőle hasznom.?(fejlődés,stb..) Persze,tudom,hogy a Széchenyinek van tesi szakja is,de arra lennék kíváncsi,hogy lehet -e oda ,,szakkör" keretei között is menni edzésre,vagy ott a sportokra csak tesisek járhatnak?

Aki válaszol,annak nagyon köszönöm! :)



2018. jún. 30. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Verseghy: nyelvi karok nem túl erősek ott, inkább a természettudományokról híres.

Varga: nagyon jó nyelvi, humánus oktatás.

Széchenyi: nem rossz suli, de a fent említett 2 veri. Sajnos én elég sok ribizlit ismerek onnan, viszont ott is bőven megkapod az elegendő tudást, ha tanulsz.

Szerintem egyértelmű.

2018. júl. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Verseghys voltam, de én is elismerem, hogy ha angol, akkor a Varga kéttannyelvűje elég erős. :)
2018. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. júl. 1. 16:58
 4/7 anonim válasza:

Vargát ajánlom.🙂 Általánoson vagyok, de nálunk nincs nagy jelentősége a humánnak. Az kéttan pedig nagyon jó. Röpit pedig kezdőként itt nyugodtan 😉

Ha még van kérdésed, írj. 🙂

2018. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ahogy előttem is írták: VARGA! :D

Én is Vargás vagyok, és bár nem kéttanos vagyok, van egy nagyon jó angol tanárom, aki néha agyrém, de tanítani tud, és még kilencedik után már meg is csináltam a középfokú nyelvvizsgát sikeresen. :) Ha angollal szeretnél tovább menni felsőoktatásba, a Varga egy jó ugródeszka.

Ha pedig röpizel, imádni fognak a tesi tanárok. :D

2018. aug. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Személyes tapasztalat alapján írom, hogy a Verseghy nagyon jó suli, azonban a természettudományos képzés dominál benne, ha olyan tanárt fogsz ki, történelemből, illetve magyarból is színvonalas oktatást kaphatsz. Sajnos az idegennyelv-oktatása eléggé gyenge, ezt nem csak állítom, hanem én magam is az angol speciális tagozatra jártam, és az ottani tapasztalat beszél belőlem. A Verseghyben csőd a nyelvoktatás, a Varga ezen a téren erősebb, azaz bizonyos tárgyakat is idegen nyelven tanulnak két tannyelvű gimnázium lévén.

A Széchényit semmiképp nem említeném egy lapon az utóbbi két gimnáziummal.

Üdv.:

Egy volt verseghys

2018. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia nem tudom hogy elkéstem-e a válaszommal de ha nyelvre szeretnél specializálódni akkor a Varga nívósabb ezen a téren mint a Verseghy .

Èn a Varga és a Verseghy között hezitáltam de nem bántam meg hogy a Vargát választottam nagyon erős iskola nagyon jók a tanárok

Èn személy szerint kéttannyelvű osztályba járok így sokat használom az angolt és imádom a sulit.

És igen vannak kezdő röplabda edzések.


Ha reál vagy inkább a Verseghy

Ha a nyelveket szereted és humán vagy akkor Varga


A Széchenyiről nem tudok sokat de nem olyan erős mint a fönt említett két gimnázium

2018. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!