Érdemes megírni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és biológus szeretnék lenni, de a kémiát is szeretem. A felvételeihez elegendő az emelt biosz, de kémiából is szívesen megírnám az emeltet. Ennek lennének előnyei?

2018. júl. 3. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Nincsenek.:) Legalábbis a felvételidet nem befolyásolná. A biológia lenne az 5. tárgyad, így annak az eredményét számolnák a tanulmányi pontokba és az érettségi pontokba is. A közép kémia érettséginek akkor lenne értelme, ha jobban sikerülne, mint a biosz emelt, így azt számolnák a tanulmányi pontokba, a biosz pedig az érettségi pontokba. Az meg, hogy emeltezz kémiából jelen esetben teljesen felesleges, mondhatni óriási időpocséklás.

Remélem tudtam segíteni:)

Sok sikert!

2018. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél!

Igazából arra gondoltam, hogy esetleg azért, mert tényleg szeretem a kémiát + egyetemen úgyis szükségem lesz rá(?)

2018. júl. 3. 22:23
 3/10 anonim válasza:
84%

Szia!

Szerintem mindenképp megéri vele foglalkozni, ha nem érzed úgy hogy a többi tárgyad elõl elveszi az idõt, ugyanis lépten nyomon szinte minden bioszos tárgyban vissza fog köszönni a kémiás alaptudás, és hidd el, sokkal jobban fogsz járni azzal, hogy érted a folyamatokat.

+ az emeltet esetleg azért tudom javasolni, mert lesz kémiás tárgyad majd, aminél kb. Ugyanaz lesz a követelmény ha nem is teljes egészében.

Ha nem is érettségizel belõle, foglalkozni szerintem mindenképpen érdemes vele.


Üdv, egy biológushallgató

2018. júl. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod! Jó hallani, hogy nem feleslegesen tanulom, főleg olyan embertől, aki jelenleg is biológiával foglalkozik!

Szerintem is fontos. Végül is a DNS szerkezetét sem tudták volna meghatározni, vagy a Miller-kísérletet sem tudták volna elvégezni kémiai tudás nélkül.

2018. júl. 4. 19:17
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Az első hozzászóló vagyok. Félreértés ne essen, én nem azt mondtam, hogy az egyetemi éveid alatt nem vennéd hasznát a kémia tudásodnak. Csak azt mondtam, hogy a felvételidet nem befolyásolná. Ez pedig korrekt, tehát nem igazán értem miért lettem lepontozva. Azt viszont jobb ha tudod, hogy a középiskolai kémia és az egyetemi kémia két teljesen más dolog. Hogy értsd mire gondolok: a legtöbb számítási feladattípussal soha nem fogsz találkozni biológusként, azt pedig valószínű már tudod, hogy az emelt kémia 50%-a számolás.


Üdv, egy orvostanhallgató (+egy biológus lakótársa)

2018. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én zöldet jelöltem, az biztos! :)

Igen, az elképzelhető, hogy nem lesz kémiai számítás. Ott esetleg a számolási készség lehet hasznos.

2018. júl. 4. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Én emelt biosszal mentem biosz szakra (Szeged), de sok hasznát nem láttam, mert annyira sokféle ágazatban merülünk el, akkor másmilyen a tematika, a tantárgyak anyagának mennyisége (pl. 200 növény latin nevét vágd be, besorolással együtt), hogy annyira nagy előnnyel nem járt itt - persze orvosihoz való átjelentkezésnél meg igen. :D A kémia nem vészes, persze jó ha van alaptudásod, de maga az emelt teljesen felesleges ide, ami számolás van órán, vagy laboron, mind elég alap. Illetve a ponthatárok is abszolút alacsonyak, az ELTE kivételével 280 pont, ami még emeltet sem igényel.. Lényeg a lényeg, annak nincs értelme, hogy megírj két emelt érettségit, de "magánban" nyugodtan előretanulhatsz, és nem csak bambulsz majd szervkémen, hogy mi az a kiralitás meg enantiomerek. :)
2018. júl. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%

Nekem is volt kémia emelt érettségim, a biosz emelt mellett. Minden érettségim jól sikerült különösen ez a kettő. Szóval nem kizárt, hogy valaki jó érettségi bionyítványt hozzon össze, két emelttel, még akkor sem, ha csak egy kell neki. Viszont tényleg csak akkor vágj bele, ha biztos vagy magadban. Értsd ezalatt azt, hogy mondjuk a nehezebb feladatsor egy kémia oktv neked és nem egy érettségi neked. Ha az érettségi feladatokat túl soknak érzed(sok mindent nem tudsz, és/vagy nehezen érted meg), akkor inkább hagyd, ehelyett ahogy előttem is írták inkább csak tanulgasd amikor van szabadidőd/ szabad kapacitásod(pl. az érettségik után). Viszont ha tényleg nem okoz gondot a feladatok nagy része és csak kevés új dolog kellene plusz gyakorlogatni, akkor már érdemes megírni, különösen hogy ha ez a két tárgy lenne a felvételi tárgyad, akkor az emelt kémiával rögtön járna a plusz 50 pont(két emelttel pedig már megvan a max 100, bár azt nem írtad hogy ígyis-úgyis kimaolnád-e a pluszpontokat?). És bármi is lesz, B tevrnek is jó ha mégsem tetszene a biosz(sokan jönnek rá a bsc alatt), akkor át tudnál jönni valami más szakra könnyebben.

Egyébként sok sikert a bioszhoz, ha tényleg neked való akkor meg nagyon fogod szeretni.

Azt megkérdezhetem, hogy melyik egyetemre szeretnél jelentkezni? :)


üdv,

szintén egy biológushallgató :)

2018. júl. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként biológusra nem KELL emelt biosz, elég a közép is. De ártani nem árthat.
2018. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem megéri!!! Ha jól sikerül, akkot akár a pontszámot is megdobhatja. Illetve, ha mégsem tetszene, és át akarnál jelentkezni orvosira, akkor ahhoz úgy is kell. Plusz a kémia szerintem hasznosabb is, ha az egészet nézzük. Bár engem ez a növénymagolás biztos kiábrándítana...
2018. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!