Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nem mérnöknek, informatiku...

Aki nem mérnöknek, informatikusnak és orvosnak tanul, az nem fél, hogy talál-e majd munkát?

Figyelt kérdés
Nekem ezek a számok egyáltalán nem mennek, nem is értem, ezért nem is tanulom ezt. Viszont mindenhonnan azt hallani, hogy ezek a hiányszakok és biztos az ELHELYEZKEDÉS. Nagyon félek, hogy nem találok munkát...

2018. júl. 5. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

figyelj lehet dolgozni éhbérré is



a

sda

sd

as

amúgy a sztereo^^tipiákat félrevetve, bármilyen szakmát végezve találhatsz munkát, ha JÓL csinálod amít csinálsz.

2018. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%

Anyám fodrász van munkája.

Apám autószerelő van munkája.

A bátyám pincér van munkája.

A nővérem masszőr.

Én szakács vagyok és van munkám.


Nem csak az általad felsorolt munkák vannak. Más munkalehetőségek is adottak és ha van szakmád már azzal előrébb vagy és el lehet helyezkedni ha akarsz, nem nyafogni kell. En mindig talaltam munkat. Meg akkor is amikor nem szakacskent dolgoztam. !! Folyamat meloztam es szakma nelkul is havi 110-120 ezret kerestem. Most meg 180ezer forintot keresek. En elelek ebbol. Szerintem nem kell hulyesegeken izgulni. Nem kell mindenkinek egyetemre menni.


L/25

2018. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gazdasági diplomával is el lehet hekyezkedni. Nem féltem tőle hogy nem lesz munkám, viszonylag hamar el tudtam helyezkedni a szakmában.
2018. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
gyógypedagógusnak tanulok, találok majd munkát, hiszen hiányszakma. nem csak az általad felsoroltak léteznek
2018. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Édesapám villanyszerelő végzettséggel rendelkezik, közelébe sincs a diplomának. Viszont van egy villanyszerelő cége, ami által közel sem keres rosszul.
2018. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Pénzügyet tanulok, nem félek.
2018. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Féljen az, aki azt hiszi, hogy majd diplomaosztó után kell elkezdeni munkát keresni. A jobbak már az egyetem első évétől kezdve keresnek gyakornoki helyeket, ahol tudnak "on the job" tanulni, dolgozgatni. Mire diplomások lesznek, már 3-4 év munkatapasztalatuk lesz.


Én ismerek üzletileg nagyon sikeres filozófust, teológust, antropológust, angoltanárt... a siker nincs a sztár diplomákhoz kötve.

2018. júl. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pl első félév óta járok gyakorlatra (nem kapok érte pénzt, akkor megyek amikor kedvem van). Így egyrészt meglesz a kellő gyakorlati tudásom amit az egyetemen sajnos nem tanítanak meg, másrész már most megvan a késöbbi munkahelyem. Szóval én nem félek, hogy munkanélküli leszek.
2018. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

A szakom egyúttal a hobbim. Egyetem mellett is gondolkodok róla, használom a tudást, nem csak a tananyag van a fejemben, mellette nézem a pályázati és publikációs lehetőségeket.


Egyáltalán nem félek, mert ha akarnék, most is el tudnék helyezkedni papír nélkül is, 130-as nettóval. Ezt a szakot én akartam és nem úgy, hogy vállat vontam. Készültem rá és érdekelt. Nem fog gondot okozni az elhelyezkedés, akkor sem, ha nem 300 nettó lesz a kezdőfizu.


Ne hidd, hogy egy akármilyen mérnöknek amúgy könnyű. A jó mérnök után kapkodnak és meg is fizetik, de a többinek ott is kaparnia kell, hogy ne szivassák fosért-húgyért. Az a szintű szellemi munka, ami az ő munkakörükkel jár, elég húzós. És van, amikor nem kárpótol a fizu érte. De ez csak sidenote.

2018. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ismerek informatikus, mérnököt és orvost is aki nem kapott munkát! Ez erősen sztereotípia, hogy felvesznek pl 200,200,200 info, mérnők és orvost és ebből mindenki lediplomázik és mindenki kap azonnal állást jó fizuval? Ezt honnét szedik az emberek?


nettó hülyeség!

2018. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!