Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnök BSc mellé mit...

Környezetmérnök BSc mellé mit végezzek el?

Figyelt kérdés

Becsavarodok már a monoton munkától, jelenlegi munkám során már az F-keres használata kuriózumnak számít, annyira biorobot az egész...


Elvégeztem 2 OKJ-t a munkám mellett, direkt nem írnám le, mik azok, nem akarom a válaszokat befolyásolni és érdekel, leírjátok-e valamelyiket.



Amúgy a környezetvédelem, városrendezés érdekel illetve a közlekedés nagyon, de ahhoz elölről kellene kezdenem mindent, e legutóbbit már esélytelennek tartom, hacsak nem járművezető.


Adatrögzítő munkát végző lány vagyok.


Mit tanuljak még, hogy ne biorobot legyek?



2018. júl. 7. 09:05
 1/6 Vodafonelive ***** válasza:
90%

Szia! Én már gondolkodtam a gépészmérnökim mellé környezetmérnök BSc-n, de a tanáraim lebeszéltek róla, hogy ne végezzem el, mert azt a tudást könnyebben felszedi az ember az évei alatt. Helyette a villamosmérnökit mondták, felvettek, de végül nem csinálom meg, mert az túl nagy falat. (inkább MSc, amit jövő május/júniusban fejezek be)

Amit láttam már, hogy a környezetmérnökök ugyan ezen szak MSc-jére, esetleg a BME-n energetikai mérnök MSc-re illetve épületgépész- és eljárástechnikai mérnök MSc-re szoktak még menni.

Tudom még ajánlani gépészmérnöki BSc-n az épületgépész szakirányt(én ezt végeztem), ezzel a kombóval legalább érhetsz valamit a későbbiekben, de csak 3 helyen van az országban: BME, Debrecen és Pécs.

Ha elvégeznéd mehetsz értékesítőnek, kivitelezőnek, kezdhetsz tervezőcégnél ahol az elején valószínű cadmonkey lennél majd szépen sorban használhatnál ilyen-olyan programokat.

2018. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Levelezőin gondolkozom, szakmérnökiket nem tudnám megfizetni, MSc-re való támogattt félévem még van, nem csúsztam a környészen.


Az általad írt MSc-k mellesleg tetszenek. Lehet beléjük törne a bicskám. :(


A főállásomat meg kell tartani mellette.

Családtag néha beseít a költségekbe de máskor nekem kell segítenem neki.

Lényegében egyedül élek és el kell tartanom magam, családi okokból egy 30-35 éves szingli életét élem annak előnyeivel és hátrányaival (25 vagyok).


Tehát erre a sablonra kell ráilleszteni a megoldást.

2018. júl. 7. 10:31
 3/6 Vodafonelive ***** válasza:

Ha időben végeztél, akkor még 5 állami féléved maradt. Ebből egy újabb 6-7-8 féléves BSc-t nem tudnál elvégezni teljesen államin, hiába tudnád lerövidíteni a képzésedet akár 1 félévvel.

Azok közül a mesterképzések a BME-n vannak, de ott csak nappali tagozat van. Levelező képzések inkább a vidéki egyetemeken vannak.

Azt azért hozzátenném, hogy ha egy gépészmérnökin gondolkodsz biztos lehetsz benne, hogy nehezebb lesz, mint a környezetmérnöki képzés, hiába nem kellene megcisnálnod pár tantárgyat, viszont a kézhez kapott diplomával nem kell azt csinálnod, mint amit a kérdésedben leírtál. :)

2018. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Kezdj el egy BGE-t marketing szakon levelezőn, és kezdj vele új életet.
2018. júl. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem BGE gazdaságinformatikus, vagy OE mérnökinformatikus levelezőn.

A maradék 1 félévre meg majd vegyél fel diákhitelt...

2018. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem munkavédelmi technikus és tűzvédelmi előadó OKJ-t végeztél?

Amúgy sikerült döntened, hogy mit tanuljál?

Vannak páran, akik környezetvédelmi végzettséggel unalmas irodai munkát végeznek, jobb esetben a szakmában...

2019. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!