Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3 félévet jártam egyetemre és...

3 félévet jártam egyetemre és ott szeretném hagyni vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy rájöttem, hogy ez az egyetem/szak nem nekem való. Lenne egy másik amire szeretnék menni és meg is lenne a pontom rá, viszont nem adtam le jelentkezést februárban, így egy évet várnom kellene. Ugye ha valaki otthagyja és azután jelentkezik újra 1(éven belül), akkor elvileg nem kell fizetnie, ha a következőt befejezi. Itt az lenne a kérdés, hogy ha kiiratkozok nyáron, akkor kicsit több mint egy év eltelik, ilyenkor mi a helyzet?
2018. júl. 9. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ne iratkozz ki nyáron, csak tedd magad passzívvá. Így tudsz egy kis időt nyerni.f
2018. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Megkérdezhetem, hogy melyik szak és melyik amelyik tetszik?

(Puszta kiváncsiság)

2018. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja... passzív vagy mégis bepróbálsz +1 félévet(kevesebb tárggyal, amit simán tudsz teljesíteni)
2018. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! elírtam, nem 3 hanem 4 félév) Én is erre gondoltam igazából, csak kíváncsi voltam van-e esetleg még más lehetőség. A második válaszolónak: orvosin kezdtem, de rájöttem hogy nem ez az én világom (a vizsgáim sikerültek, nem arról van szó, de valahogy azt érzem, hogy nem ez az ami megfogott) és most közgazdaságra szeretnék átmenni, pénzügy-számvitel. Szerencsére nagyon jó érettségieim vannak és az államira meg van a pontom. És tudom, hogy 2020 ban talán bevezetik a kötelező emeltet mindenhova, mivel nekem emelt biosz-kémiám van, így az nem lesz jó később oda, ezért is szeretnék lépni, illetve, ha tényleg az ember nem érzi már magát elhivatottnak és lelkesnek, akkor felesleges tovább húzni. És tudom, hogy később nehezebb lesz, és lehet hogy eddig megcsináltam a vizsgákat, de ha már úgy indulok a következő félévben, hogy tudom magamról nem ez az irányom, akkor a tanulás sem úgy megy, szenvedni meg nem szeretnék olyan miatt amit nem is akarok már.
2018. júl. 9. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!