Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Találok majd munkát élelmiszer...

Találok majd munkát élelmiszermérnökként, vagy módosítsak sorrendet?

Figyelt kérdés

Engem jobban érdekelne mint a másik lehetőség, illetve könnyebben el is tudnám végezni...

De itt annyira szidja mindenki, hogy nem lesz vele munkám, stb. hogy elgondolkodtam a sorrend módosításon.


(a másik szakot egyelőre direkt nem írom)



2018. júl. 10. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hiába tanulsz olyat, amivel biztos lenne munkád később, ha nem tudnád elvégezni a szakot vagy egyáltalán nem érdekel az adott témakör.


Én is mehetnék pl. valamilyen mérnökire, de teljesen felesleges lenne, mert nem tudok leülni se a matek, se a fizika mellé, mert egyszerűen nem érdekel, unalmasnak tartom. Ezzel így meg nehéz lenne elvégezni azt az egyetemet.

Te is gondold át, hogy mit tudsz leülni tanulni, mi az ami reális.

2018. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Ne aggódj találsz munkát vele. Főleg ha duális képzésben veszel részt.
2018. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán találsz vele munkát. A gépész meg a villamosmérnök felkapottabb (keresettebb talán) most kicsit de az élelmiszermérnök is jó. Ráadásul az Audi meg a Mercedes ki tudja itt lesz-e még 10-20 év múlva (Nem akarok sokat írni szóval ezt nem fejtegetem itt hosszan mert csak lazán kapcsolódik ide.), viszont élelmiszeripari vállalatok biztosan lesznek az országban a jövőben is, ahol élelmiszermérnökökre szükség lesz. Bátran válaszd az ÉM-it, értékes diploma lesz a kezedben vele.
2018. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Emiatt egyáltalán ne aggódj. Sok élelmiszermérnökis barátom van, akik már most a gyakorlatok alatt kapnak ajánlatokat. Igazából rajtad múlik, hogy mennyire teszed oda magad és emelkedsz ki a többiek közül. Én egyébként is azt vallom, hogy bármivel jól el lehet helyezkedni, még szabadbölcsészként is ( és mondom ezt úgy, hogy ugyanúgy lenézem egy kicsit a bölcsészeket mint bárki más ) akkor ha jó vagy abban amit csinálsz. Kezdd el az egyetemet, aztán térj vissza erre a kérdésre egy év múlva. Akkor már tisztábban fogsz látni!!:) Sok sikert kívánok!!

2018. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekünk nem volt még duális képzés, nem is tudtam vele elhelyezkedni 3 év alatt se, hiába az alap-és mesterképzés.

Én rosszul döntöttem anno, és én is cseréltem sorrendet: erre.

2018. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!